Az ismert dal adja a ritmust. Az újraélesztés világnapján a Keleti pályaudvarnál a készenléti rendőrség tagjai mutatták be, hogyan lehet segíteni, ha valakinek leállt a szíve. Közülük volt, aki éles helyzetben is bizonyított már.
"Egy úriembert élesztettünk újra, arra lettünk figyelmesek, hogy a Népszínház utcában fekszik, odamentük, megvizsgáltuk, a keringése teljesen leállt, ezt követően kollégámmal, Balogh Ferenc rendőr törzsőrmesterrel elkezdtük az újraélesztést, 15 percen keresztül szívmasszázst alkalmaztunk, ezután megérkezett a mentőszolgálat, átvették tőlünk és sikeresen újra tudtunk éleszteni az úriembert közösen."
- jegyezte meg Bakos Zoltán, a Készenléti Rendőrség rendőr őrmestere.
Később mások is csatlakoztak, az újraélesztést a járókelők is megpróbálták. Mi is megtanultuk a helyes lépéseket.
Összekulcsolt kéz, erősebb kéz van alul, gyengébbik felül, ráhelyezkedsz és merőlegesen vagy, nyújtott könyökkel.
A mentők is arra biztatnak mindenkit, hogy segítsen.
"Hirtelen szívmegállás esetén az első négy percben dől el a beteg sorsa, ezen az időn belül kell elkezdeni az újraélesztést. A mentő ritkán ér ki ilyen gyorsan, ezért fontos, hogy aki éppen ott tartózkodik, tudjon és merjen is cselekedni."
- mondta Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat kommunikációs igazgatója.
Győrfi Pál kérdésünkre elmondta, a mentők évente nagyjából nyolcezer olyan esethez vonulnak ki, ahol újraélesztésre van szükség, ebből a siker-arány tíz százalék. Azonban a betegek több mint fele megmenthető lenne, ha valaki azonnal segítséget nyújtana.
Hír TV