Az MSZP már a titkos szavazás előtt bojkottot hirdetett. Bárándy Gergely azt mondta, az Alkotmánybíróság elnökének személyéről nem volt egyeztetés, ráadásul Lenkovics Barnabás alkotmánybírói munkássága sem tetszik a szocialistának. „Olyan alkotmánybíró választását az MSZP frakciója nem tudja támogatni, aki az egyházak diszkriminálását, a bírák kényszernyugdíjazását, a fővárosi választás elcsalását lehetővé tevő törvények alkotmányossága mellett foglalt állást, aki alkotmánybíróként kiállt a jogállam lebontását elfogadó törvények mellett, és aki támogatta a hallgatók és az egyetemek jogfosztását” – fogalmazott Bárándy Gergely, az Országgyűlés törvényhozási bizottságának alelnöke.
A LMP nemmel voksolt. Schiffer András szerint nem látnak ugyanis biztosítékot arra, hogy Lenkovics Barnabás irányítása alatt a testület megfelelő ellensúlya lesz a fideszes kormányzó többségnek. „Összességében az LMP számára aggályt az jelent, hogy Lenkovics Barnabás osztja azt a nézetet, miszerint az ország előrehaladását azt szolgálja, hogyha a hatalmi ágak nem annyira egymást korlátozzák, mint inkább harmonikusan együttműködnek. Éppen ezért aggályos számunkra az, hogy a testület vezetőjeként egy ilyen szerepfelfogást érvényesít az Alkotmánybíróság esetében a többi hatalmi ághoz képest” – mondta Schiffer András.
A Liberálisok sem támogatták Lenkovics Barnabást a titkos voksoláson, a Jobbik fel sem vette a szavazólapot, és az Együtt szerint is alkalmatlan Lenkovics az Alkotmánybíróság vezetésére. „Lenkovics úrnak az alapjogokhoz való érzékenysége nem üti meg azt a mércét, ami az Ab elnökétől elvárható bármely demokratikus országban” – közölte Szelényi Zsuzsanna, az Együtt országgyűlési képviselője.
Rogán Antal szerint az ellenzék felelőtlenül viselkedett a voksoláson, lehetetlenné akarták ugyanis tenni az új elnök megválasztását. Rogán azt mondta, Lenkovics Barnabást még 2007-ben választották alkotmánybírónak, akkor az MSZP is őt támogatta. „Lényegében semmilyen, a személy alkalmasságával kapcsolatos ellenérvet nem hoztak fel, ellenben kifejezetten hatalmi okokból próbálták meg elszabotálni vagy megakadályozni a mai választás érvényességét, ez szerencsére nem sikerült. Így az Alkotmánybíróságnak 2015 februárjától is van elnöke” – mondta Rogán Antal. A Fidesz frakcióvezetője nagy tekintélyű jogásznak nevezte Lenkovicsot, aki képes megfelelni a szakmai kihívásoknak.