A Down-szindróma veleszületett genetikai eltérés, amely véletlenszerűen alakul ki. Hazánkban körülbelül 1000 újszülöttből egynél fordul elő. A Down-szindróma nem betegség, hanem állapot, amely nagy mértékben javítható, főként kora gyermekkori fejlesztések segítségével. A Down-szindrómával élő gyermekeknek és felnőtteknek a legtöbb esetben ugyanolyan céljaik és vágyaik vannak, mint ép társaiknak: szeretnének boldog életet élni, szeretni, tanulni, elfogadott és elismert tagjai lenni egy közösségnek. A Rejtett Kincsek Down Egyesület több mint húsz éve támogatja a Down-szindrómával és más fogyatékkal élő gyermekeket, felnőtteket és családjaikat abban, hogy ők is aktív, boldog életet élhessenek a társadalom teljes jogú tagjaiként.
„A járvány miatt a korai fejlesztő intézményeinket be kellett zárnunk, helyette az egyesület online platformot indított, ahol a szülők segítségével fejlesztjük otthonaikban a gyermekeket. Intézményeink működését támogató játszóházaink a fogyatékossággal élő gyermekek egészségének megóvása érdekében sem üzemelnek tavaly március óta, a jelentős bevételkiesés veszélyezteti az éves szinten 300 fogyatékossággal élő gyermek jövőbeni ellátását” – fejtette ki Kisari Károly, a Rejtett Kincsek Down Egyesület elnöke.
dr. Tóth Krisztina, a Mészáros Csoport kommunikációs igazgatója a támogatásról szólva elmondta: „mint minden válsághelyzet, a járvány is a legelesettebbeket sújtja elsőként. Köztudott, cégcsoportunk társadalmi szerepvállalásának középpontjában a gyermekek állnak, így megtiszteltetésnek tartjuk egy olyan szervezet támogatását, amely csaknem három évtizede segíti a Down-szindrómás gyermekek korai fejlesztését és társadalmi beilleszkedését.”
Az egyesület kezdeményezésére mintegy hatvan ismert ember húz felemás zoknit a Down-szindróma világnapján, március 21-én, amellyel a fogyatékkal élő emberek elfogadását szeretnék elősegíteni.
Mészáros Csoport