Tilos az országváltás a legjobb magyar kajakosoknak – jelentette be múlt héten a Magyar Kajak-Kenu Szövetség. A szankcióra azért volt szükség, mert a londoni olimpia után a női élvonalból többen jelezték: a jövőben más ország színeiben versenyeznének. Legutóbb a 2011-es év sportolója, Csipes Tamara közölte: Ausztráliába költözik.
– Ez volt a legésszerűbb döntés, amit meghozhattam. Hiába mondják sokan, hogy ez életem legrosszabb elhatározása, de ők azt nem tudják, hogy számomra mi jó és mi nem – jelentette ki a Hír TV-nek a világbajnok kajakozó.
Csipes bízik lánya hazatérésében
Klubjánál, a Honvédnál megdöbbentek a sportoló döntésén. Horváth Gábor szakosztály-igazgató azt mondja: a világbajnok kajakos egyesületével nem egyeztetett. Édesapja és egyben edzője, Csipes Ferenc viszont támogatja lánya terveit.
A túlélésért küzd a Honvéd kajak-kenu szakosztálya
A Honvédé az ország egyik legerősebb és egyben a legsikeresebb kajak-kenu szakosztálya. A londoni olimpián a női versenyzők két arany- és egy ezüstérmet nyertek. A hazai női mezőny jelentős része külföldre megy, Kovács Katalin, Kozák Danuta és Szabó Gabriella viszont marad. A szakosztály a túlélésért küzd. A korábbi főszponzor is kivonult a sportágból, így súlyos millióktól esett el a klub.
Csipes Tamara a 2011-es szegedi vb-n |
Fotó: Europress/AFP |
– Minden szerződésünk most jár le, miközben folyamatban vannak tárgyalások. Kérdőjelekkel vagyunk tele mind az állami támogatás, mind pedig a szponzorok ügyében. Elég nehéz úgy megállapodni bárkivel, hogy a jövőt illetően semmilyen sarokszámot nem tudok közölni – tette hozzá a Honvéd kajak-kenu szakosztályának igazgatója, Horváth Gábor.
14 sportági szakszövetség jövőre várhatóan 10-15 milliárd forintos közvetlen állami támogatásban részesül. A legtöbb pénzt eredményei alapján a kajak-kenu kaphatja.
További részletek a 19.30-kor kezdődő Stopperben. A műsorból azt is megtudhatják, miért nem igazol továbbra sem külföldi légióst a kiesés elől menekülő Paks a labdarúgó élvonalban.