A politikus elmondta, a kerület működésével kapcsolatban egyértelműen látható, hogy nincs együttműködés a kormánnyal, az önkormányzat vezetői pedig nem keresik azokat a lehetőségeket, amelyeken keresztül forrásokat lehetne szerezni a kerületnek, ezért kultúraváltásra van szükség.
Együttműködés és közösségi tervezés
A kultúraváltás alatt azt értjük, hogy egy olyan politikai kultúrát kellene visszahozni, amit korábban az együttműködés és a közösségi tervezés jellemzett.
A lakosok bevonásával történő tervezést mi nagyjából 2014-ben bevezettük, ezt a projektet pedig azóta már szinte az ország összes önkormányzata átvette. A következő öt évben szeretném, ha a helyieket még inkább be tudnánk vonni nemcsak a tervezésbe, hanem a döntéshozatalba is, hogy a döntéseket ne csak pártpolitikusokból alkotott képviselő-testület hozza meg
– fejtette ki Bús Balázs, majd hozzátette, számos olyan probléma van jelenleg is a kerületben, amelyet meg lehetett volna előzni, ha az önkormányzat kikérte volna a helyiek véleményét.
Erre példa a gázgyári lakótelepen található, önkormányzati fenntartású óvoda, ahol a szülők megkérdezése nélkül fizetős szolgáltatásokat vezetne be az önkormányzat. Az üggyel kapcsolatban Bús Balázs elmondta, ilyen programokat csak akkor szabad bevezetni, hogyha az óvodába járó gyerekek szülei ezt teljes mértékben tudják támogatni.
Az teljesen nonszensz, hogy valaki beíratja egy óvodába a gyerekét, majd utána az önkormányzat azt mondja, hogy fizetőssé teszi az adott csoportot, ha pedig a szülő ezzel nem ért egyet, akkor átrakják a gyerekét egy másik csoportba
– idézte fel a politikus.
Ez szerintem elfogadhatatlan. Ha ilyen fizetős projekteket vezetnek be, akkor azoknak a családoknak, akik ezt nem tudják megfizetni, az önkormányzat adjon támogatást, adjon lehetőséget, hogy ők is részt vehessenek ebben a programban, ne érje őket hátrányos megkülönböztetés
– jelentette ki a kormánypártok polgármesterjelöltje. Hozzátette: a gázgyári lakóteleppel kapcsolatban egy másik probléma is felmerült, mégpedig az, hogy több mint negyven, a főváros tulajdonában lévő üres lakás van a területen, amelyet egy bérlakásprogrammal kellene hasznosítani. Az önkormányzatnak ugyanis szerinte jelenleg nincs semmilyen bérlakásprogramja.
A teljes interjút ITT olvashatja.
Magyar Nemzet