Szeptember 17-18. között Budapesten, a Várnegyedben található Lónyay-Hatvany villában szervezték meg a negyedik Danube Institute – The Heritage Foundation Geopolitical Summit nevű eseményét.
Brigham McCown szerint a modern életminőség olcsó energia nélkül elképzelhetetlen, és ahogy a világ népessége növekszik, úgy nő az energiaigény is. A zöld energiára való átállás azonban sokkal lassabban történik, mint azt sokan remélik.
A brit birodalom példáját említette, amely a szénalapú energiatermelés révén vált világhatalommá az első ipari forradalom idején. A történelem során az energiaforrások mindig kulcsszerepet játszottak az emberi fejlődésben.
A szakértők kiemelték, hogy az energiaforrások sokszínűsége kulcsfontosságú. Sara Vakhshouri hangsúlyozta, hogy nem csak a zöld energia fenntartható, és az országoknak rugalmasnak kell lenniük, miközben a mesterséges intelligencia és az adatközpontok növekvő energiaigényét is figyelembe kell venniük.
Ralph Schoellhammer arra hívta fel a figyelmet, hogy a 18. században az energiahatékonyság növekedése hozzájárult a rabszolgaság felszámolásához a Nyugaton, és a jelenlegi zöldenergia-fókusz miatt elavulttá válhatnak az olajfinomítók, ami újabb problémákat szül.
A teljes cikk a Mandiner honlapján olvasható.
Fotó: Tamás Gyurkovits/Hungarian Conservative