Meglehetősen szokatlan látványt nyújt a Margitsziget, ugyanis a civilek elől elzárták a sziget teljes területét, kizárólag a mentésben résztvevőket lehet látni. Sőt még a Margitszigeti Kisállatkertben lakó mintegy száztíz állatot is elszállították ideiglenes szálláshelyükre.
A műveletet az állatkert húsz munkatársa három óra alatt végezte el. Budapest önkormányzata azonban nem bírta saját erőből megvédeni a szigetet. Az Országos Vízügyi Főigazgatóságtól kértek segítséget, a szakemberek szerint most már jól áll a védekezés, nincs semmilyen szivárgás.
Ez az a helyszín, ahol a főváros segítséget kért a vízügytől, illetve a katasztrófavédelemtől. Az egyik oldali töltést a vízügy és a katasztrófavédelem építette meg 2900 méter hosszban. Magassági hiány nincs, vízügyes szaknyelven szólva. Ez azt jelenti, hogy teljesen rendben van most a kiépített ideiglenes védmű. Egyelőre semmilyen szivárgást, olyan csurgást, olyan jelenséget nem tapasztaltak, amely ezeknek az állapotát meggyengítené – mondta Siklós Gabriella, az Országos Vízügyi Főigazgatóság szóvivője.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság a polgárőrséggel közösen együttműködve felügyeli, hogy senki, akinek ott nincs igazoltan dolga, ne léphessen a Margitsziget területére.
Árvízzel veszélyeztetett, illetve az elöntött területekre nem engedünk be senkit, illetve csak azokat, akik a védekezési munkálatokban részt vesznek. A Margitsziget egy speciális terület, a sakkolimpia résztvevői a hotelekben itt maradhattak, ők az egyedüliek, akik bejöhettek, meg természetesen a személyzet, rájuk külön odafigyelünk. A Budapesti Rendőr-főkapitányság vezetője a mai és a holnapi napra, a legmagasabb vízszintekre tekintettel a napi normál szolgálaton felül 200 rendőrnek rendelt el készenléti szolgálatot
– hangsúlyozta Fülöp Gergely, a BRFK kommunikációs osztályvezetője.
A BRFK kommunikációs vezetője elmondta, hogy a Dunai Vízirendészeti rendőrkapitányság a Duna teljes Magyarországi szakaszáért 417 szakaszért felelnek és a nap 24 órájában járőröznek.