Két őr kíséretében hozták a debreceni ítélőtáblára azt a férfit, aki egy késsel megölte saját hat éves kisfiát. A 45 éves férfi a vádirat szerint alkalomszerűen különböző kábítószereket szedett, ami üldözési téveszmét váltott ki nála. Így történt 2013 decemberében is. Egri lakásukból a gyermekével együtt a Füzesabonyi rendőrkapitányságra ment taxival, ahol elmondása szerint védelmet szeretett volna kérni. Amikor azonban a rendőrök igazoltatni akarták, menekülni kezdett, majd az utcán hasba szúrta gyermekét, aki azonnal életét vesztette. Az ügyész szerint az elsőfokon eljáró bíróság helyesen ítélte életfogytig tartó szabadságvesztésre a gyilkost, aki így leghamarabb is csak 35 év múlva szabadulhat.
„Cselekménye abszurd, mint ahogy abszurd maga a vádlott személyisége. Az a mód, ahogy a családjához viszonyult. A társadalom nem lehet méltányos az ilyen emberrel szemben, a megtorlás eszközével kell kirekeszteni a normális emberek közösségéből” – mondta Tóth István ügyész.
A védő enyhítésért fellebbezett. Azt kérte a bíróság állapítson meg határozott idejű büntetést, mert az elsőfokú ítélet alapján túl öreg lesz a vádlott, mire esetleg kiszabadul. „Még akkor is hogyha határozott idejű szabadságvesztés lesz, akkor is eléggé benne van már a korban, adjon egy esélyt a vádlottnak arra, hogy, hogy ne ilyen reménytelen időpontban kerüljön szabadításra” – mondta Papp Imre ügyvéd.
Az utolsó szó jogán a vádlott mindössze annyit mondott, hogy józanul nem ölte volna meg a gyerekét.
Az ítélőtábla lényegében helybenhagyta az elsőfokú ítéletet. Szerintük nagyobb nyomatékot kellett adni annak is, hogy a vádlottat már nem először áll bíróság előtt. „Ebben a magatartásban rejlő brutalitás a másodfokú bíróság álláspontja szerint azt igazolja, hogy vádlott vonatkozásában a vádlott személyiségében igen magas fokú társadalomra veszélyesség rejlik” – fogalmazott Balla Lajos, a Debreceni Ítélőtábla bírója.
Az Ítélőtábla mindössze annyit változtatott az elsőfokú határozaton, hogy a feltételes szabadságra bocsájtás határidejét törölte, mert életfogytiglani büntetésnél egyébként is 15 év a minimum, és ennek megváltoztatására csak a büntetés-végrehajtási bírónak van hatásköre.