A volt cégvezető továbbra is azt állítja, hogy az MSZP jelenlegi EP-képviselőjének házfelújítását a Szeviép finanszírozta, egy közbeiktatott vállalkozáson keresztül. Ujhelyi István nemrég még a sajtót is meghívta az érintett ingatlanba, hogy cáfolja a híreket. Baranyi ennek ellenére azt állítja, hogy majdnem 40 milliót fordítottak a szőregi ház felújítására, de hozzátette: könnyen előfordulhat, hogy az összegből a hatalmas badacsonytomaji nyaralóra is juthatott.
Érdekük volt, hogy a Szeviép-ügyről beszéljenek
A beszélgetés során szóba került a Szeviép kálváriája. Baranyi megismételte, hogy
- a Tisza M43-konzorcium spanyol fővállalkozója a baloldali politika nyomására került helyzetbe, a nagy pénzek ide vándoroltak;
- a baloldali kormányok alatt a fővállalkozói cégek kiválasztása nem tisztán közbeszerzési verseny eredménye volt. Az, hogy egy ismeretlen, névtelen, spanyol cég megjelent a piacon és pozíciót fogott, csak rendkívül erős politikai döntés eredménye lehetett.
- Ujhelyi István és Botka László szegedi polgármester hozta ezt a vállalkozást az országba.
Mindezek fényében ma már úgy látja az egykori Szeviép-vezető, hogy nem Szeviép-károsultakról és Szeviép-ügyről, hanem a 2010 előtti baloldali kormányok és a spanyolok károsultjairól kellene beszélni.
A baloldali kormány 2009-ben a megszorítások miatt egyszerűen nem fizetett az elvégzett munkákért. Botka és Ujhelyi uraknak ezután pedig jól felfogott érdekük volt, hogy ez Szeviép-ügy legyen, és ne a spanyol multi felelősségéről essen szó a nyilvánosságban
- mondta Baranyi, hozzátéve:
a baloldalnak tehát öröm az ürömben, hogy ezt az ügyet Szeviép-problémaként tárgyalhatta a nyilvánosság, nem pedig a spanyol multi felelősségeként.
Szerinte a 2010 után megalakult polgári kormány rendezte a helyzetet, tehát helytállt a korábbi baloldali kormányzat mulasztása, a nemfizetés okozta problémák miatt.
Hír TV - Origo