"A TISZA Párt javasolja, hogy az őszi parlamenti ülésszaktól az Országgyűlés plenáris ülésére az országgyűlési képviselők ne vihessenek be se mobiltelefonokat, se okosórát." Illetve csak olyan laptopot, amin nincs közösségi média platform - szerepel a párt közleményében.
Magyar Péter közösségi oldalán kifejtette a javaslat indoklását is, miszerint a vitákat és a döntéshozást zavarhatja a magánügyeik intézése és a közösségi média használata. Majd hozzáfűzte: "és persze ott van a jó öreg példamutatás is."
Ő maga azonban nem jár elöl a jó példával. Felvételek készültek Magyar Péter első munkanapján az Európai Parlamentben. A politikus folyamatosan a telefonját nyomkodta, valamint egymás után lőtte a szelfiket párttársaival és más politikusokkal. Ezeket pedig szépen sorban meg is osztogatta a közösségi oldalán. Vagyis pont azt csinálta, aminek a betiltását most kezdeményezte.
Februárban még Bedő Dávid, a Momentum frakcióvezetője is ülés alatt fotózgatott és posztolt.
Most pedig éppen ő fogalmazott úgy közösségi oldalán, hogy "MUTASSANAK PÉLDÁT A FIDESZESEK, TILTSUK BE A TELEFONHASZNÁLATOT A PARLAMENTBEN IS!" Bedő Dávid szerint a politikusoknak kell példát mutatniuk, "ennek érdekében a Momentum Mozgalom képviselőivel határozati javaslatot nyújtanak be, hogy a parlamenti ülések alkalmával le kelljen adni a telefonokat a képviselőknek."
A legnagyobb kiszúrás az ellenzéki politikusokkal lenne ez, hogyha betiltanák a Parlamentben. Saját magukkal tolnának ki a baloldali képviselők – erről a XXI. Század Intézet vezető elemzője beszélt a Vezércikk című műsorunkban.
Én mindig nézem az élő közvetítést és azt szoktam látni, hogy folyamatosan mindent vesznek, fotóznak, videóznak, meg odamennek kormánypárti képviselőkhöz és akkor ott próbálják őket szóra bírni. Ha ugye kitiltják a mobiltelefonokat a parlamenti ülésről, akkor gyakorlatilag az ellenzéki politikusok saját magukkal szúrnak ki. Még a logikát sem látom az egészben, hogy ez miért lenne számukra jó
– mondta Deák.
A diákoknak nem munkaeszközük a telefon, ellenben az Országgyűlésben vagy az Oktatási Hivatalban dolgozókkal - hívta fel a figyelmet Boros Bánk Levente, a Nézőpont Intézet politikai elemzési igazgatója a Kommentben.
Milyen jól hangzik, hogy az Országgyűlésből tiltsuk ki a mobiltelefont stb., de azért az a különbség, hogy ha már továbbmegyünk tartalmi kérdésben, a diákok és mondjuk az Országgyűlésben vagy az Oktatási Hivatalban dolgozók között, hogy a diákoknak nem munkaeszközük a mobiltelefon, ezeknek az embereknek pedig igen.
A Kommentben arra is felhívták a figyelmet, hogy nem vezet jó irányba, ha hazánk felnőtt lakosságára, a munkavállalókra ugyanolyan írt és íratlan szabályokat alkotnak, mint a diákokra.