Birkák az egyik oldalon, libák a másikon. A négylábúakat a Bajnai-szövetség aktivistái hajtották az 5. kerületi önkormányzat elé. Budapest belvárosa a tanyafejlesztési támogatásokból nyert el 220 millió forintot a Hold utcai piac felújítására. „Az Együtt-PM szövetségnek azzal egyáltalán semmi problémája nincs, hogy a kerület forrásokat kap, azzal sincs semmi problémánk, hogyha a piacot felújítják. Nekünk azzal van problémánk, hogy itt átláthatatlan, sunyi módon osztanak el közpénzeket” – mondta Barabás Richárd, az Együtt–PM Szövetség aktivistája.
A Fidelitas tagjai tollas hátúakkal érkeztek, az ellendemonstrálók szerint Bajnai Gordon is ludas volt a Hajdú-Bét csődjében. Az Együtt–PM Szövetség gyapjas akciójára az 5. kerület alpolgármestere is megadta a választ. „Az ötödik kerületi önkormányzat nem tanyafejlesztési programon indult a Vidékfejlesztési Minisztérium pályázatán, hanem egy olyan pályázaton, amely a tanyasi termelőket hozza be a belvárosba és a tanyasi termékeket hozza közvetlenül a belvárosi, illetve az ide látogató lakosságnak” – jelentette ki Puskás András. Hozzátette, a Hold utcai piacon negyven őstermelő árusíthatja majd portékáit.
Tovább erősítenék a tanyavilágot
A tanyavilág megerősítését is belevenné a Fidesz–KDNP választási programjába a Nemzeti Fórum. A kormánypártok szövetségesei közé tartozó szervezet a nemzettudatot történelmi kalandfilmekkel, rajzfilmekkel és ismeretterjesztő könyvsorozattal erősítené, és külön figyelmet fordítana a magyarok egészségi állapotának javítására is. A Nemzeti Fórum országos gyűlésén előadást tartott az MDF első elnöke, Bíró Zoltán, a Rendszerváltás Történetét Kutató Intézet főigazgatója is. Azt mondta, hogy a rendszerváltozásról kialakult nem valós képen a lehető legnagyobb tárgyilagossággal szeretne változtatni az intézet.
„Arra a kérdésre igyekszünk választ adni, hogy vajon miért maradt el, és milyen okokból maradt el, az igazságszolgáltatás. Ennek jogi, morális és politikai kérdései mellett szerepelnek azok a kérdések is, hogy hogyan alakult például a Kárpát-medencében élő, illetve a Nyugat-európai, vagy nyugati szórványban élő magyarság helyzete a rendszerváltással” – mondta Bíró Zoltán.