Balatoni Katalin, a rendezvény fővédnöke kiemelte, a cél megbecsülni a pedagógusokat, és a lehető legjobb magyar nevelést és oktatást biztosítani határokon belül és kívül.
Beszámolója szerint 2022-höz képest 2024-re megduplázódott a felsőoktatásban a pedagógusjelöltek száma, tavaly szeptemberben már 15 ezren kezdték meg tanulmányaikat ezen a területen, 98 százalékuk pedig pedagógusként szeretne majd dolgozni.
Emellett hónapról hónapra egyre több pedagógus van a pályán, egy évvel ezelőtthöz képest már több ezer pedagógussal több dolgozik az oktatásban - fűzte hozzá.
A következő feladat a mennyiség minőségre fordítása, a tartalmi tudás megújítása, valamint a társadalmi változások felismerése és a rájuk való reagálás, hiszen az oktatás olyan terület, amelyre soha nem lehet azt mondani, hogy kész van, az oktatásban csak a változás biztos - mutatott rá a helyettes államtitkár.
Folyton reagálni és alkalmazkodni azonban nem egyszerű feladat, minden változás újabb terhelés, de a tét a jövő és a jelen generációja - hangoztatta, hozzátéve, hogy a nevelés, az értékek és a tudás átadása, valamint a gyerekek óvása a családokban és az intézményekben közös feladat.
A helyettes államtitkár külön köszöntötte a határokon túlról érkezett pedagógusokat, akik - mint mondta - a magyarság megmaradásáért dolgoznak.
Szili Katalin miniszterelnöki főtanácsadó azt mondta, rendkívül változó világban élünk, így még fontosabb az összefogás, az összekapaszkodás, és a nemzetnek is össze kell fognia annak érdekében, hogy biztonságban érezzük magunkat.
A főtanácsadó megköszönte a pedagógusoknak, hogy megismertetik a fiatalokkal a múltat, a hagyományokat, a kultúrát, és óvják őket a gyorsuló világ okozta "kitettségtől".
Az eseményen elhangzott, hogy a hetedik alkalommal megrendezett Pedagógus Expón a több mint 1500 résztvevő szakmai előadásokat hallgathat, workshopokon vehet részt és kapcsolatokat építhet.