Bakondi György kiemelte, hogy az Európai Unió tagjainak többsége visszaállította a határellenőrzést, azokkal a nemzetállami szintű problémákkal szembesülve, amelyeket a tömeges illegális migráció és a menekültjoggal való nagyszámú visszaélés indított el. Hozzátette: tömegével megkezdték a kiutasításokat, szigorító intézkedéseket, a szociális juttatások körének szűkítését fogadták el.
Ugyanakkor a néppárt és a liberális baloldali többségű Európai Parlament, illetve az Európai Bizottság is a korábban elfogadott paktumot erőlteti – mondta. A paktumnak a kvóták szerinti elosztás volna a lényege és az, hogy be kell engedni mindenkit, aki érkezik, „majd itt a területen belül kell elbírálni a menekültkérelmüket” – ismertette, hozzátéve, hogy ez jól láthatóan nem vezet sikerre. Bakondi György felhívta a figyelmet, hogy azok a magyar megoldások, amelyek a műszaki akadályrendszerrel, a visszatoloncolással, az EU területén kívül történő menekültkérelem benyújtásával kapcsolatosak, a problémákkal szembesülő nemzetállamok körében népszerűségre tesznek szert, ugyanakkor feszültséget okoznak az Európai Unión belül.
A miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója bízik abban, hogy a lakosság és annak hatására a politikai vezetés nemzetállami szinten már felismerte, hogy a határokat őrizni kell, és a határon kívül kell a menekültkérelmeket elbírálni.
Megjegyezte, hogy a kitoloncolás többnyire sikertelen, és felidézte, hogy az elmúlt évek kiemelkedően súlyos terrorcselekményeinél a legtöbb esetben az elkövető olyan személy volt, akinek kitoloncolását elrendelték, csak nem tudták fog foganatosítani.
A teljes cikk a Magyar Nemzet honlapján olvasható.
Fotó: Soós Lajos / Magyar Nemzet