A magyarországi baloldal gőzerővel dolgozott az elmúlt években azért, hogy Magyarország ne jusson hozzá az uniós pénzekhez, amelyek egyébként jogosan járnak hazánknak. Az európai parlamenti képviselőik mellett több meghatározó politikusuk, Gyurcsány Ferenctől Márki-Zay Péterig szintén kivették a részüket a Magyarország elleni aknamunkából.
Mindez nyilvánvaló volt korábban is, de eddig tagadni próbálták, viszont két hete Hajnal Miklós, a Momentum elnökségi tagja egy televíziós interjúban már azzal kérkedett, hogy a párt két EP-képviselőjének – Donáth Annának és Cseh Katalinnak – nagy szerepe volt az uniós pénzek visszatartásában.
Ezek után cikksorozatot indított a Magyar Nemzet, amiben bemutatják, hogy milyen közös akciókat indítottak a baloldali pártok uniós politikusai hazánk ellen, illetve azt is, hogy Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke és felesége, Dobrev Klára EP-képviselő egyenesen a feladatának nevezte a hazánk elleni uniós lépések támogatását. Ennek szellemében Molnár Csaba, a DK egyik uniós politikusa kijelentette, hogy hazafias kötelességének érzi az európai uniós források elleni küzdelmet.
Karácsony Gergely az Európai Bizottság elnökénél is lobbizott Magyarország ellen
A hazánk elleni áskálódásban Budapest főpolgármestere sem akart lemaradni. Karácsony Gergely folyamatosan azért panaszkodik, hogy szerinte a kormány „kivérezteti” a fővárost, közben azonban éppen ő lobbizik évek óta az európai színtéren, hogy Magyarország ne jusson hozzá a jogosan járó pénzekhez. Az egyébként idegen nyelven nem beszélő Karácsony egészen odáig ment, hogy nemzetközi nyomást kívánt helyezni az Európai Bizottságra. A főpolgármester varsói kollégájával közös fellépést szervezett azért, hogy kizárja a demokratikusan megválasztott magyar és lengyel kormányt a források felhasználásáról szóló döntésekből. Karácsony ezáltal is hátráltatta az uniós források hazahozatalát.
Budapest és Varsó főpolgármestere 2020 decemberében 249 magyar és lengyel város nevében írt üzenetet az Európai Bizottság elnökének, amelyben többek között a következők olvashatók: „E két kormány a migráció-ellenes ideológia és a nacionalista retorika leple alatt egy olyan politikai rendszert próbál védeni, amely osztatlan hatalomra, jogosulatlan kiváltságokra és teljesen manipulált nyilvánosságra alapul. (…) Egy Magyarország és Lengyelország nélküli kormányközi megállapodás esetén azt javasoljuk, hogy az Európai Unió az Új Generációs EU eszközben e két országnak biztosított forrásokból hozzon létre egy Helyreállítási és Rezilienciaépítési Alapot a magyar és lengyel önkormányzatok számára. Ez megteremtené a lehetőségét annak, hogy ezek az önkormányzatok fenntartható és szociálisan igazságos újjáépítést folytathassanak.”
A levelező Karácsony Gergely néhány hónappal később ismét ezt a formáját választotta a hazánk elleni aknamunkának, amikor Ujhelyi István, akkor még MSZP-s EP-képviselővel együtt kérte Ursula von der Leyent, hogy vizsgálják ki az „újjáépítési források” kapcsán folytatott kormányzati eljárást. A baloldali politikusok ezzel is hozzájárultak ahhoz, hogy Magyarország még mindig nem jutott hozzá a magyarokat jogszerűen megillető pénzekhez.
A főpolgármester Gémesi Györggyel, a Magyar Önkormányzatok Szövetségének elnökével együtt is írt egy levelet, de ezt a miniszterelnöknek címezte. Karácsony ebben – miután ismét az Európai Bizottsághoz való fordulással fenyegetőzött – többek között azt követelte, hogy a senki által meg nem választott, de mégis politikai tevékenyéget folytató „civil” szervezetek is részt vehessenek az uniós források elosztásában.
Karácsony Gergely 2021. októberében annyira belemelegedett a témába, hogy már Brüsszelt is bírálta azért, mert nem fogadja meg a javaslatait és nem zárja ki egyből a döntéshozatali folyamatból a legerősebb demokratikus felhatalmazással rendelkező kormányokat.
A teljes cikket a Magyar Nemzet Online-on olvashatják.