Az ózdi helyzetet szemlézi a brit közszolgálati csatorna honlapja. Az írják: több ezer roma lakos maradt víz nélkül, mert az ózdi vezetés leállította vagy csökkentette a város egyes részeinek ellátását. A BBC beszámolója szerint az ózdi önkormányzat nem vádolta meg közvetlenül a cigányokat, úgy fogalmazott ugyanis, hogy a lakosság pocsékolja a vizet. A BBC megjegyzi, hogy Közép-Európában sok roma család közkutakat használ, mert annyira szegény, hogy nem tudja fizetni a vezetékes vizet.
A londoni hírcsatorna külön beszámolóban foglalkozott a romagyilkosságokkal, eltérően a német sajtótól, amely gyakran egy témaként tudósított a két ügyről. A német lapok beszámolóikat általában az osztrák és a német hírügynökség hírei alapján állították össze.
A Die Welt megjegyzi, hogy Ózdot a kormányzó „nacionalista” Fidesz irányítja, amelyet bírálói azzal vádolnak, hogy támogatja a „Magyarországon burjánzó rasszizmust”. A miniszterelnök fotója alatt az a képfelirat jelent meg, hogy a romakérdés kezelése többször is felháborodást váltott ki az érintett kisebbség részéről. A Die Welt ugyanebben a cikkben foglalkozik a romagyilkosságról szóló ítélethozatallal.
A Handelsblatt kommentárjában azt írja, hogy a magyar kormány törvényellenes határozatokat fogadtat el a parlamenttel, amelyek ellentétesek az ország demokratikus alapelveivel, ám ezeket nem részletezi. A német lap szerint az Európai Parlament felszólította Orbán Viktort, hogy ne tegyen antidemokratikus lépéseket, mert az ország európai elszigetelődését kockáztatja velük.