Dr. Tordas Dániel, gyermekorvos:
Amikor már az egyértelmű klinikai tüneteket tehát a kiütéseket látjuk ami azt jelenti hogy az orcákon piros folt - úgy szoktunk fogalmazni, hogy ilyen arculcsapásra hasonlító piros folt - és ami itt az orrnyergen is áthalad az a lepkehimlőnek a tipikus képe emellett utána megjelennek test szerte is a bőrfelszínből nem kiemelkedő ilyen csipkeszerű, néhol összefolyó piros foltok, ezek a klasszikus tünetei. Mire a látványos tünetek megjelentek, már lezajlott a betegség így ekkor már nincs különösebb teendő.
Tényleg ez egy magától gyógyuló betegség, semmilyen gyógyszer nincs rá és nem is kell rá, tehát a tüneteket kell otthon kezelni, a tüneti kezelés az mindig, ha egy orrfújással jár akkor orrtisztítás, ha köhögéssel akkor az annak megfelelő kezeléssel, kis inhalálással, tényleg a légutaknak a tisztán tartása a fontos, ha esetleg hasmenés kíséri akkor annak a kezelése, tehát abszolút csak a tüneteket kell kezelni. Sajnos megelőzni azonban egyáltalán nem lehet. A lepkehimlő életre szóló védettséget ad pont úgy mint a bárányhimlő, így ha azt egyszer valaki elkapta, többé már nem kell miatta aggódnia.
A téma kapcsán megszólalt Berta Erika, gyógypedagógus is, aki elmondta: "Abszolút érezhető, hogy kevesebben vannak egy csoportban, van hogy egész óvodai csoportok, van hogy több csoport is kimarad az óvodai életből."