2024. 11. 21. Csütörtök Olivér napja
Jelenleg a TV-ben:

Csörte

Következik:

Radar 23:30

Belföld

Az ország jó hírnevének védelme lehetne nemzeti minimum

1956 örökségéhez akkor lennénk méltók, ha az ország jó hírnevének védelme természetes nemzeti minimummá válna – mondta Gulyás Gergely a budapesti Műegyetemen, az 1956-os forradalom és szabadságharc évfordulója alkalmából tartott emlékünnepségen. Az Országgyűlés alelnöke megköszönte az ’56-os diákok bátor tettét, és kiemelte: a forradalom emléke örök figyelmeztetés, hogy Magyarországon a szabadság, a jogállam és a demokrácia szent érték.

Október 22-én este a budapesti műegyetemen gyülekeztek a hallgatók, ott fogalmazták meg 16 pontjukat, amelyben a szovjet csapatok kivonása mellett a politikai foglyok szabadon bocsátását, többpártrendszert és szabad választásokat követeltek a kormánytól. „A 22-ei nagygyűlés után egy nappal ez a rádió elé került, és ott tüntetett tömeg. Egy piros kabátos lány, Kozmofszki Edina kétszer is felolvasta a pontokat. A rádió válasza a követelésre, hogy olvassák be, már puskacsőből érkezett, itt indul el a szabadságharc” – mondta Hajtó Ödön, a Műegyetem 1956 Alapítvány elnöke.

Az ötvenhatos harcokban a titkosítás alól 1993-ban feloldott adatok szerint 2652 magyar és 720 szovjet katona esett el. A forradalom utáni megtorlás elől több mint negyedmillió magyar menekült nyugatra.

Gulyás Gergely az emlékünnepségen azt mondta, 1956 örökségéhez akkor lennénk méltók, ha az ország jó hírnevének védelme természetes nemzeti minimummá válna. Az Országgyűlés alelnöke kiemelte: a forradalom emléke örök figyelmeztetés, hogy Magyarországon a szabadság, a jogállam és a demokrácia vérrel kiharcolt, szent érték. „Mint azt Magyarország alkotmánya és az első szabadon választott Országgyűlés által elfogadott első emléktörvény egyaránt rögzíti: mai szabadságunk az 1956-os forradalmunkból sarjad ki. Albert Camus szavai arra is intenek bennünket, hogy nem biztos, hogy a szabadság és a demokrácia meghatározásának kizárólagos letéteményesei azok, akik a nyugati demokráciában már húsz évvel a forradalom után lelkesen éltették a vérben forgó magyar hatalmat gyakorló kommunista vezetőket, és még kevésbé azok, akik Magyarországon demokráciában és diktatúrában egyaránt, mindig minden kormánnyal tudtak azonosulni” – fogalmazott Gulyás Gergely.

Az ünnepség végén a Műegyetem csarnokában megkoszorúzták a hősi halottak emléktábláját. Ezután az ünneplő tömeg a Műegyetemtől a Bem térre vonult, ahol mások mellett beszédet mondott Böjte Csaba, a Dévai Szent Ferenc Alapítvány vezetője is.

Ezek is érdekelhetik

Legfrissebb híreink

Műsorok

Svenk, a HírTV mozimagazinja

Svenk, a HírTV mozimagazinja

A hetente szombatonként 22:50-kor műsorra kerülő Svenkben Zavaros Eszter műsorvezető kalauzolja a nézőket a magyar filmipar múltjába, jelenébe és jövőjébe.
Sajtóklub - ajánló

Sajtóklub - ajánló

Aktuális kérdések, hétről-hétre! Fontos témák, kivételes vélemények! Minden vasárnap 19 óra 10 perctől órától jelentkezik Sajtóklub című műsorunk.
Vezércikk - ajánló

Vezércikk - ajánló

Vezércikk – a sajtóban ez az a műfaj, ami meghatározza az adott médium legfontosabb üzenetét, de ez már nem csak a nyomtatott sajtótermékek privilégiuma. Hétfőtől péntekig 20 óra 55 perctől gyakorló zsurnaliszták, szókimondó véleményvezérek elemzik a nap legfontosabb híreit.
Paláver - ajánló

Paláver - ajánló

A HírFM és a HírTV közös műsora a Paláver. Itt a hallgatók közvetlenül is részt vehetnek a műsorfolyamban. Minden hétköznap 15 óra 30 perctől. A műsor telefonszáma: +36 (1) 799 29 99.

Kapcsolódó tartalmak

Kiderülhet, ki lehet Budapest főpolgármester-helyettese + videó

Kiderülhet, ki lehet Budapest főpolgármester-helyettese + videó

Sajtóinformációk szerint több jelölt is lehet, Kiss Ambrus, illetve Vitézy Dávid neve is felmerülhet. Kiss Ambrus, a Főpolgármesteri Hivatal főigazgatója a Magyar Nemzetnek nem erősítette meg és nem is cáfolta, hogy Vitézy Dávid neve is napirenden van.
@ 2021 Hír TV ZRt. Minden jog fenntartva!