A túlnyomórészt magánvállalkozásban készült, négy lábú, mosógép nagyságú szonda a tervek szerint április 11-én landol a Hold egyik legnagyobb tengerénél, miután legalább hatszor megkerülte a Földet.
A felbocsátás után 34 perccel az űrszonda Föld körüli pályára állt, és alig félórával később már elkezdte küldeni az adatokat és sikeresen kibontotta leszálló lábait - közölte az izraeli magánvállalkozás, amely az állami repülőgépgyárral együtt építette meg a Hold-szondát.
Bár ez egy nagyszerű érzés Izraelnek, ez ugyanakkor egy hatalmas lépés az izraeli technológia számára is. Néhány órával ezelőtt azt mondtam, hogy Izrael állam növekvő globális hatalommá vált, emelkedünk, emelkedünk és most feljutunk a Holdra. Megmutatja, hogy mi mire vagyunk képesek. Izrael a nagyhatalmak után, az Egyesült Államok, Oroszország és Kína után a negyedik ország, amely űreszközzel a Holdon landol
– nyilatkozta Benjamin Netanjahu.
A majdnem hatmázsányi, másfél méter magas miniűrhajó csak két-három napig fog a Hold felszínén működni. A fedélzetén lévő műszerek mérni fogják a bolygó mágneses mezejét, felvételeket készítenek a leszállás helyéről.
Mindemellett a Beresit kitűz a Holdon egy izraeli zászlót, és egy kapszulában az égitesten hagy digitális lemezeket, rajta izraeli szimbólumokkal, dalokkal, gyermekrajzokkal, a Bibliával és egy holokauszttúlélő visszaemlékezéseivel a jövendő nemzedékek számára
. Az űrszonda építése mintegy 100 millió dollárba került. A költséget elsősorban magánadományozók