A tájékoztatásuk szerint az ajánlások fókuszában a környezeti biztonság áll. A zöldenergia tárolásnak minden esetben a környezet védelmét szem előtt tartva kell megvalósulnia, nem veszélyeztetheti társadalmat.
MEG KELL VÉDENI A TERMÉSZETI ERŐFORRÁSOKAT, EHHEZ AZ AJÁNLÁSOK KÖZÖTT KIEMELTÉK: JAVASOLJÁK A MÁR MEGLÉVŐ HAZAI TECHNOLÓGIÁK GYAKORLATI ALKALMAZÁSÁT A ZÖLDENERGIA-TÁROLÁS KÖRNYEZETI HATÁSAINAK CSÖKKENTÉSE ÉRDEKÉBEN.
Továbbá szükséges a technológiák folyamatos fejlesztésének ösztönzése.
Az Energia21 ajánlása szerint gondoskodni kell a zöldenergia tárolásához kapcsolódó tevékenységek folyamatos és rendszerszintű monitorozásáról, környezeti hatásainak méréséről. A mérésekhez kapcsolódó információk rendszerezett gyűjtéséről, a gyűjtések eredményeinek Magyarország polgárai számára történő közzétételéről. Ezt a tevékenységet olyan független egyetemi központoknak kell végezni, ahol a megfelelő erőforrások és szakmai tudás garantálni tudják a terület hosszú távú környezeti biztonságát - közölték.
ENNEK ÉRDEKÉBEN JAVASOLJÁK LÉTREHOZNI A KÖZCÉLÚ KÖRNYEZETI MONITORING ÉS LABORHÁLÓZATOT ÉS A KÖZCÉLÚ ZÖLDENERGIA KOMPETENCIA KÖZPONTOT - ÍRTÁK.
A szervezet ajánlása szerint a német gyakorlatban alkalmazott környezeti kibocsátási és környezetminőségi előírásoknál lazább előírásokat ne lehessen alkalmazni. A határértékeket megsértőkkel szemben szigorú, erőteljes szankciókat szükséges alkalmazni az előírások betartatásának érdekében.
Az Energia 21 szerint a zöldenergia a magyar gazdaság jövője.
A FENTI PONTOK TELJESÜLÉSE GARANCIÁT JELENT ARRA, HOGY A KÖRNYEZET VÉDELMÉVEL EGYÜTT NYERTESE LEGYEN MAGYARORSZÁG A ZÖLD ÁTÁLLÁSNAK GAZDASÁGI ÉRTELEMBEN.
"Felelősséget érzünk abban, hogy ennek a kommunikációjában részt vegyünk, ezért országszerte tájékoztató események szervezését fogjuk megkezdeni" - írták.
Az Energia21 kezdeményezés 21 közéleti és szakmai személyiség részvételével és Palkovics László vezetésével indult el. Céljuk, hogy támogassák és felgyorsítsák Magyarország zöldenergiára való átállását.