„Azt mondták, hogy 400 ezer forint kedvezményesen, és az interneten én találtam 189 900 forintért ugyanazt a típusút” – nyilatkozta a kárvallott. Mosóport és parfümöt ígértek, és egy hitelre vásárolt masszázsszékkel ment haza nemrég egy termékbemutatóról a 64 éves debreceni nő, aki az arcát nem akarta vállalni. A nő, miután hazavitte a széket, elbizonytalanodott. Nemcsak az árát sokallta, arról sem talált rajta információt, hogy ki gyártotta a több százezer forintos széket. Úgy döntött, visszaadja. Kilenc nappal a vásárlás után írt erről egy levelet a gyártónak. A győri telephelyű cég válaszában azt írta, nyolc nap után már nem adják vissza a pénzt. A nő úgy érzi, becsapták. „Azt szeretném, hogy elszállítsák innen ezt az egész mindenséget az ajándékokkal együtt, mert már nem bízom meg bennük, és úgy érzem, hogy átvertek” – tette hozzá.
A Fogyasztóvédők Magyarországi Egyesületének szóvivője szerint a nő visszakérheti a pénzét, mert a törvény nyolc munkanapot ír, és ebbe tartozik bele a hétvége. „Nyolc munkanapon belül, indoklás nélkül, írásban el lehet állni a szerződéstől. Ilyenkor visszajár a teljes összeg, és nagyon fontos, hogy teljesen lényegtelen, hogy hibás-e a termék, tetszik, vagy nem tetszik. Nem kell indokolni. El lehet állni, és visszajár a pénz” – nyilatkozta Morvai Gábor, a FOME szóvivője.
A mostani eset egyébként nem egyedi. A Hír Televízió Panaszkönyv című műsora már többször is foglalkozott hasonló esetekkel. Egy éve például pont a termékbemutatóval egybekötött buszos kirándulással. Ott is a masszázsfotel volt a sláger. A fotelt egy, a Havanna lakótelepen bejegyzett cég 600 000 forintért árulta. A fogyasztóvédőkhöz hetente érkeznek ilyen panaszok. Pedig az új büntető törvénykönyv szerint akár három év börtönt is kaphat az, aki termékbemutatón félrevezeti a vásárlót.