A Miyawaki-erdők világszerte egyre több helyen tűnnek fel, kiváló városi eszközök lehetnek a klímaváltozás mérsékléséhez és a sikeres klímaadaptációhoz. Egy ilyen mini erdőt hoztak létre Sopron egyik forgalmas helyén, iskolások és oktatók közreműködésesével. Az átadón részt vett Áder János korábbi köztársasági elnök, a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány kuratóriumi elnöke is.
„Ez a kicsi kis erdő inkább csak szimbolizál valamit, szimbolizál valamit, ami arról szól, hogy hogyan vigyázzunk és miért érdemes vigyáznunk a környezetünkre. Amikor fiataloknak tartok előadást, akkor szoktam arról beszélni, hogy mennyi erdőt vágnak ki egy esztendőben a világon, és most, ha mindenki maga elé képzeli Európa térképét, Olaszország megvan? akkor azt kell elképzelni, hogy minden esztendőben egy Olaszország méretű erdő eltűnik.” - mondta Áder János, a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány kuratóriumi elnöke.
A soproni tápláló miyawaki erdő a SopronFest szervezőinek, Sopron Megyei Jogú Város Önkormányzatának és a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítványának köszönhetően jött létre.
„Minden ilyen projekthez örömmel kapcsolódunk, mind a mögöttem látható faültetéses projekt is és az is egy nagyon fontos szempont, hogy valahogy edukáljuk a fiatalokat arra, hogy hogyan lehet környezettudatosan élni és pont az ilyen események azt gondolom, hogy elég fontos mérföldkövek ebben, hogy a fiatalabb generációknak megmutassuk azt, hogy hogyan érdemes tudatosan ezeket a mindennapokat élni.” - fogalmazott a Sopronfest alapítója, Fülöp Zoltán.
A Miyawaki mini erdők nagyon gyorsan nőnek, sűrűbbek és nagyobb biológiai sokféleséget tartalmaznak a hagyományos erdőkhöz képest. Ezek a mini erdők amellett, hogy könnyen ültethetőek városi környezetben, például lakóövezetekben, iskolák udvarán, vállalati és gyári területeken, vagy bármely kihasználatlan városi telkeken lehetőséget adnak a városi talaj regenerálására is.