„Bármikor megengedheted magadnak” – ezzel a szlogennel népszerűsíti a Fővárosi Vízművek a csapvizet. A felmérések szerint a magyarok negyede csapvíz helyett palackozott ásványvizet vagy üdítőt iszik.
„Nátrium, kálium, kalcium, magnézium” – sorolta Barna István, a Magyar Hypertónia és Magyar Vesetársaság titkára a vezetékes vízben megtalálható ásványi anyagokat.
A szolgáltató szerint alaptalan az a félelem, hogy a csapvíz tele van gyógyszermaradvánnyal. Lévai Zsuzsanna, a Fővárosi Vízművek szóvivője a legszigorúbban ellenőrzött élelmiszernek nevezte a vezetékes vizet. „Úgynevezett parti szűrési kutakból, a Dunából vesszük a vizet. De ezt nem úgy kell elképzelni, hogy ránézünk a Dunára, és azt isszuk. Ezek a kutak jóval mélyebben vannak, és a kavics, homok természetes szűrőrétegén keresztül jutnak el a vezetékekbe. Ezt követően pedig még egy UV-fertőtlenítési és egy biztonsági klórozási folyamaton esik át a víz, mielőtt eljut a mi vezetékünkbe, hálózatunkba. Sokan idegenkednek a klór miatt. Azonban tudni kell, hogy Budapesten egy 5000 kilométeres vezetékhálózat húzódik. Ahhoz, hogy ennek minden pontján, és ezeken a hálózatokon, majd a belső házak hálózatán áthaladva is még egészséges maradjon a víz, egy olyan anyag szükséges, amely hosszú távon fejti ki a hatását, és ez a klór” – fogalmazta meg a szóvivő.
Egy átlagos embernek 2-2,5 liter folyadékot kellene naponta fogyasztania.