A 2300 fős település költségvetése 2010 óta folyamatos javul, 2018-ban már 350 millió forintot sikerült megtakarítani. Ennek köszönhető, hogy a kommunális adót tavaly az évi 20 ezer forintról 15 ezer forintra, idén pedig 10 ezer forintra csökkentették.
„Ez nagyon sokat jelent. Nem csak az egyes embernek, hanem családoknak is. Az, hogy az idén ötezer forinttal csökkent a kommunális adó, a múlt évben szintén ötezer forinttal. Tulajdonképpen a felére csökkentette az önkormányzat” – mondta egy nyugdíjas.
Tavaly az idegenforgalmi adó mértékét is csökkentették az addigi vendég éjszakánkénti 420 forint/főről 400 forintra. Jövőre pedig bevezetik az elektronikus bevallási kötelezettséget, ami megkönnyíti a magánszállás kiadók adminisztratív terheit.
„Balatonföldvár kiemelt turisztikai régió és ezért a vendéglátásnak és a vendégéjszakák számának növeléséhez hozzájárul. Hiszen infrastrukturálisan többet tudunk nyújtani a vendégek számára, olcsóbb áron. Hozzájárul a gazdasági helyzet stabil állása illetve a cafetéria is” – mondta Kovács Zoltánné, a Villa Rubin Balatonföldvár tulajdonosa.
A korábbi években vezették be a születési támogatást, ami 100 ezer forint gyermekenként, de az óvodás és az iskolás korú gyermekeket nevelő családoknak is tudnak anyagi segítséget nyújtani.
„Csökkentettük a város működésével kapcsolatos kiadásokat és növeltük a bevételeket. Olyan fejlesztéseket, olyan beruházásokat valósítottunk meg, amelyek közvetlen és közvetett módon bevételt termelnek a városnak, illetőleg ezeknek a fejlesztéseknek a révén a takarékoskodásra is fordítottunk figyelmet. Az összes közintézményünket most már energiatakarékos módon tudjuk üzemeltetni. A beszerzések központosítottak, tehát ez a folyamat folytatódhat majd a jövőben is” – mondta Holovits Huba, Balatonföldvár polgármestere.
A tervek között szerepel, hogy az állandó lakosok a szezonban jelentős kedvezménnyel, vagy akár ingyen használhatják a fizető parkolókat, strandokat.