Több tucat fesztiválozó ugrott egyszerre a vízbe az EFOTT-on a WWF Magyarország által szervezett Nagy Ugrás keretében. Az akcióval a természetes vizek megóvásának fontosságára, valamint a vizek és az emberek közötti kapcsolat helyreállítására szeretnék felhívni a figyelmet.
Igazából nemes célért ugrottunk, meg azért, hogy lehűtsük magunkat egy kicsit, meg itt vagyunk a Velencei-tónál, ki kell használni a lehetőségeinket, és hát nagyon jó hangulatú a fesztivál szóval miért ne ugrottunk volna?
- fogalmazott Adamik Ottília.
A Nagy Ugrást először 2005-ben rendezték meg, akkor Európa szerte több mint 250.000-en csobbantak egyszerre a vízbe. Magyarország 2008-ban csatlakozott a kezdeményezéshez, mára pedig már közel 500 helyszínen rendezik meg minden évben. A WWF Magyarország kommunikációs vezetője híradónknak elmondta, a céljuk az, hogy a fiatalabb korosztály figyelmét is felhívják a vizes élőhelyek védelmének fontosságára.
Azt szeretnénk, ha a fiatalok egy picit kapcsolódnának újra a vizeinkhez, a vízpartokhoz, ha megtanulnák értékelni, hogy vannak vízpartjaink, és még egészséges vizeink is, hiszen a vizes élőhelyek 87%-a globálisan már eltűnt, és Magyarországon is a felszíni vizeknek kevesebb mint 20%-a van jó egészségi állapotban.
- mondta a WWF Magyarország kommunikációs vezetője. Antal Alexa hozzátette: Magyarország egyre szárazabb, a szélsőséges időjárási viszonyok miatt a hirtelen lezúduló nagy mennyiségű esőt pedig gyorsan elvezeti a talaj.
Vizeink nemcsak az ivóvíz bázis biztosítása miatt fontosak, hanem például a mezőgazdaság, vagy a rekreációs tevékenységek, így például a horgászat szempontjából is elengedhetetlenek. A WWF Magyarország munkája során kiemelt figyelmet fordít hazánk vizes élőhelyeinek védelmére.
HírTV