A Hír TV három választási irodában is járt a fővárosban. Kettőt okmányirodában alakítottak ki. Sorban állást sehol sem okozott a választási ajánlóívek ellenőrzése. Az Index internetes portál korábbi cikke szerint a Fővárosi Választási Iroda körlevélben értesítette a kerületi jegyzőket arról, hogy a választási informatikai rendszer nem működik, ezért az aláírásokat az anyakönyvi adatbázis segítségével kell ellenőrizni az okmányirodák gépein. A baloldali választási koalíció szerint a sorozatos hibák felvetik a szándékosság gyanúját.
– Mi annyit kérünk, hogy az informatikai rendszer zártságáról, intaktságáról, ha már beleöltek 1,5 milliárd forintot, akkor meg tudjunk bizonyosodni. Várjuk a kormány kezdeményezését, mi állunk rendelkezésre – mondta Szigetvári Viktor, az Együtt–PM Szövetség társelnöke.
A Gyurcsány-párt ügyvezető alelnöke több esetet is említett. Az Egyesült Államokban élő választóknak rossz időpontot, az Angliában szavazóknak rossz helyszínt adtak meg, a fővárosban pedig akadt olyan választókörzet, ahol a kétszer vették nyilvántartása a fideszes jelöltet, dr. Vas Imrét. Először kis d-vel, majd naggyal.
– Nem igaz az az állítás, hogy rendben van ez az informatikai rendszer, a társelnök úr elmondta, én megismétlem, megingott a bizalmunk abban, hogy ezt a választást normálisan és tisztességesen, választási csalások nélkül le lehet bonyolítani. Ugyanis ez a választójogi rendszer a választási csalások lehetőséget nem zárja ki – közölte Molnár Csaba, a Demokratikus Koalíció ügyvezető alelnöke.
„A nemzeti választási rendszer nem omlott össze” – a Nemzeti Választási Iroda vezetője alaptalannak nevezte az informatikai rendszer összeomlásáról szóló sajtóértesülést. Pálffy Ilona azt mondta: hétfőig 2600 jelöltet regisztráltak, több mint 360 ezer ajánlóívet nyomtattak ki, az egyéni választókerületeknek megvan a megfelelő felszereltségük az adatok feldolgozására. Pálffy Ilona úgy fogalmazott: a választási irodák munkatársai heroikus munkát végeznek.