Pedig arra, hogy Bene Krisztiánnak fizetnie kell, minden esély megvan. Csaknem négy év pereskedés után ugyanis a Fővárosi Törvényszék tavaly novemberben első fokon ítéletet hirdetett a lúgos orvos áldozatának kártérítési ügyében, és kimondta, hogy Bene Krisztiánnak 25 millió forint kártérítést kell fizetnie Renner Erikának, amiért megsértette a nő testi épségéhez és egészséghez fűződő jogát.
Bene Krisztián még 2013. március 12-én támadta meg volt barátnőjét, miután a nő pár hónappal korábban szakított vele. Renner Erikát megkötözte, elkábította és a maró lúgot locsolt a nő nemi szervére és annak környékére.
Az ítélet ellen a férfi fellebbezett, így az ügy másodfokon, a Fővárosi Ítélőtáblán folytatódik, de az április 8-ra kitűzött tárgyalást a benyújtott újabb indítványok és a járványhelyzet miatt is elnapolták. Eközben viszont Bene sem tétlenkedett:
tehermentesítette azt a Budapest-környéki családi házat, ami még a nevén szerepel, ezzel pedig megnyílt a lehetősége arra, hogy azt az utolsó nagyobb értékű ingatlant is kijátssza, amihez még részben köze van.
Az áldozatnak kell résen lenni
A lúgos orvos áldozata és jogi képviselője már többször jelezték a bíróságnak, hogy úgy látják, Bene a vagyona kimentésére törekszik. Nekik is kell résen lenni, a magyar jog szerint a bíróság a biztosítási intézkedést ugyanis csak kérelemre rendelheti el. Renner Erikáék először tavaly év elején nyújtottak be ideiglenes intézkedés iránti kérelmet, de a bíróság elutasította azt. Többek között azért döntöttek így, mert
„az ideiglenes intézkedés elrendeléséhez nem volt elegendő a felperesnek általánosságban arra hivatkozni, hogy tudomása szerint az alperes megkísérli elvonni a fedezetet a kártérítési követelés elől”.
- válaszolták a Telex kérdésére a Fővárosi Törvényszék sajtóosztályán.
Azt is írták, hogy „az ideiglenes intézkedés elrendelésének célja nem a pénzbeli követelés biztosítása, hanem azonnali jogvédelem nyújtása valamely rendkívüli, azonnali beavatkozást igénylő helyzetben. Ezt megalapozó tényt azonban a felperes nem jelölt meg és nem is valószínűsített”.
A döntés ellen Renner Erikáék akkor végül nem fellebbeztek. „Aztán amikor tavaly meglett az elsőfokú ítélet, másnap újra beadtuk a biztosítási intézkedés iránti kérelmünket”, mondta a nő.
„Akkor azzal hívtak fel a bíróságról, hogy amennyiben nem vonjuk vissza a kérelmünket, akkor azt vissza fogják utasítani. Szerintük ugyanis az, hogy Bene a büntető eljárásban jogerősen megítélt 750 ezer forintot nem fizette meg, nem jelenti azt, hogy a polgári eljárásban a 25 milliót ne akarná kifizetni”
- állítja Renner Erika.
A nő és ügyvédje legutóbb múlt héten lépett. Akkor vált nyilvánvalóvá, hogy a Bene tulajdonába tartozó ingatlanról az összes terhet levetették, ezért újra benyújtották a biztosítási intézkedés iránti kérelmet, a bíróság pedig ezúttal elrendelte
„a pénzkövetelés biztosítását”.
Ennek köszönhetően Renner Erikának sokkal nagyobb esélye van arra, hogy a megítélt kártérítési összegből tényleg lásson is majd valamit.
Innentől az ügy a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar Hivatalához kerül. Miután pedig az illetékes végrehajtó megkapja a végzést, és bejegyzi a biztosítás tényét, pórázon tarthatja az adóst. Vagyis „az alperesnek nem lesz lehetősége arra, hogy adott esetben értékesítse, esetleg elajándékozza az ingatlant”, mondta a Telexnek Schadl György, a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnöke.
Telex.hu