„Ha nem szeretnék, hogy tömeges elbocsátások áldozatai legyenek vagy hosszú évekre befagyasszák a fizetésüket és juttatásaikat, akkor szavazzanak a szocialista párt jelöltjeire.” Úgy aggódott az emberek munkahelyéért és a fizetésekért a szocialisták alelnöke szerdai sajtótájékoztatóján, hogy közben tömeges elbocsátásokra készül az MSZP. A Magyar Nemzet úgy tudja: a párt alkalmazásában álló mintegy száz dolgozó felét küldenék el. Az emberek sorsa azonban Lukács Zoltán szerint egyelőre nem téma a pártnál: „A szocialista párt a mai ülésen ilyen kérdéssel nem foglakozott.”
– Amikor foglalkozunk vele, akkor tájékoztatjuk önöket.
– Mikor fognak vele foglalkozni? Mert vasárnap lesz a szavazás, a lap szerint utána lesznek leépítések, tehát az már…
– Még szerencse, hogy nem a lap irányítja a Magyar Szocialista Pártot. Amikor a Magyar Szocialista Párt elnöke az elnökség elé ilyen típusú javaslatot hoz, akkor az elnökség ezt megtárgyalja, rögtön utána mindenkit tájékoztatni fogunk erről.
Pedig a napilap értesülései szerint a vasárnapi választás után indulna be a kirúgási gépezet. Az MSZP jelentős adósságállománnyal küszködik, ráadásul a gyenge országgyűlési választási eredmény miatt az állami támogatása is erősen megcsappant. Ezért küldene el ötven dolgozót.
Budai Bernadett szerint nincs semmi kivetnivaló abban, hogy az MSZP az embereken próbál spórolni: „Semmiféle végleges döntés nincsen, egyszerűen arról van szó, hogy racionális gazdálkodásra van szükség; egyébként 2010 óta ezt folytatja a párt.”
Sajtóhírek szerint a szocialisták feladni kényszerülhetnek a mostani pártszékházukat is, de a létszámleépítés miatt Steiner Pál sem aggódik.
– Egy pártapparátusi átszervezést nem vennék úgy, mint amikor több százezer munkahely megszűnik, amikor hárommillió ember éhezik az országban.
– Tehát akkor ön szerint ötven ember elküldése nem számít?
– Várjuk meg, hogy egyáltalán lesz-e ötven ember elküldve, lesz-e ilyen mértékű leépítés.
A Magyar Nemzet szerint az elbocsátottak a jövőben a parlamenti képviselők mellett folytatják majd a munkát, vagyis már nem az MSZP, hanem az Országgyűlés Hivatala állja a fizetésüket.