Harrach Péter, a KDNP frakcióvezetője a sajtótájékoztatón elmondta, hogy a KDNP a rendszerváltás előtti idők óta az Európai Néppárt tagja és a párt továbbra is a pártcsalád tagja marad.
A politikus szólt arról is, hogy a teremtésvédelem egy 2000 éves magatartás ilyen értelemben nem újdonság, hanem a teremtett világ rendjéhez való alkalmazkodást jelenti, amely szavai szerint magában foglalja a klíma-, a természet- és a környezetvédelmet, valamint a fenntartható fejlődést. A KDNP a lokális kezelést tartja fontosnak, hiszen ezek az elérhetők. Harrach szerint a probléma kezelése és megoldása az emberben kereshető.
A feltételes szabadságra bocsátás kérdése kapcsán elmondta,
nem helyes ha a társadalmi normák megsértését egy enyhe ítélettel erősítjük meg.
A KDNP frakcióvezetője szerint fontos kérdés volt a szakképzés helyzete. Kiemelte,
egy 30 százalékos béremelés lesz ezen a területen.
Harrach Péter érintette az egészségügyet is. A négyéves ápolói béremelés, ami 72 százalékos lesz az közlése szerint a KDNP réi igényének teljesülését jelenti. Ezen kívül az a 140 milliárd forintos támogatás, ami a betegek által használt tereknek a felújítását jelenti.
Kocsis Máté a feltételes szabadságra bocsátás kapcsán elmondta,
- a feltételes szabadlábra helyezés feltétele lesz a pártfogói felügyelet intézménye
- kezdeményezik a bírói joggyakorlat felülvizsgálatát a szülői felügyeletre és kapcsolattartásra, valamint a gyermekelhelyezésre vonatkozóan
- meg kell erősíteni a gyermekvédelmi jelzőrendszer működését
2020 az áldozatsegítés éve lesz az Igazságügyi Minisztériumban, ami azt jelenti, hogy a tárca megduplázza az áldozatsegítő központok kapacitását, erre az idén tovább 600 millió forintot különítenek el
- jelentette be a Fidesz frakcióvezetője.
A cél, hogy a bűnelkövetők szigorú büntetést kapjanak, aki pedig más életére tör, még jó magaviselet esetén se tudjon előbb szabadulni.
Kocsis Máté elmondta, minden bajba jutott minél szélesebb védelmet kapjon az államtól.
A politikus emlékeztetett, ha a győri tragédia esetében, ha a bíróság korábban nem a legenyhébb büntetést szabta volna ki, akkor az elkövető még ma is börtönben lenne, a gyerekek pedig életben lennének.
Az emberek igazságérzetét is sértő másik ügy a börtönbiznisz ügye Kocsis Máté közlése szerint. Ez egy milliárdos üzletág. A kormánypárti képviselő szerint a bűnözők sok százmillió forintot perelnek ki az államtól és ezres nagyságrendben fordulnak Strasbourghoz, azért, mert nem süt be eléggé a nap a zárkába és rossz a zárka szellőzése
.
12 ezer olyan eljárás volt az elmúlt években. Milliókhoz jutottak az olaszliszkai lincselők, a battonyai rém, a Burka család pedig 45 milliót kapott és Magda Marinkó is milliókra számít.
A frakcióvezető elmondta,
2017 és 2019 között a kártalanítási eljáráshoz kapcsolódóan 8,6 milliárd forintot fizetett ki az állam bűnözőknek és ügyvédeiknek. Az összes kifizetés 61 százaléka ügyvédi számlákra érkezett, ezután történt a pénz elosztása. Az is kiderült, hogy a 15-20, illetve 30 százalékos egyes esetekben 40 százalékos sikerdíjjal dolgoznak az ügyvédek.
A kiperelt kártérítésekből jelentős összegeket tesz zsebre Magyar György, aki a balliberális ellenzék egyik ikonikus alakja
- tette hozzá Kocsis Máté.
Ide sorolta Karsai Dánielt is, aki közlése szerint a TASZ és a Helsinki Bizottság ügyvédje, aki futószalagon gyártja az ilyen pereket.
A politikus elmondta,
az ügyvédek az ügyfeleiket is átverték.
A Fidesz-frakció kifogásolja, hogy a börtönbiznisz egy iparággá szerveződött.
A frakcióvezető elmondta, a börtönbiznisz megszüntetése érdekében tavasszal meg kívánják vitatni az Országgyűlésben az ezzel kapcsolatos előterjesztéseket.
A sajtótájékoztatón a kérdések között szó volt a gyöngyöspatai iskolaügyről, amellyel kapcsolatban Kocsis Máté megerősítette: azt támogatják, hogy a szegregáció miatt megítélt kártérítést ne pénzben teljesítsék, hanem helyette azzal egyező összegben képzést kapjanak a gyermekek.
A frakcióülésen szóba került a Botka-féle szegedi önkormányzathoz kötődő korrupciós ügy
is, amely 1990 óta a legbrutálisabb korrupciós ügy, amely nyilvánosságot látott a bíróságok életében - mondta a Fidesz frakcióvezetője, aki szerint a bírósági hivatali vizsgálat eredményétől függ, szükséges-e jogszabály-módosítás.
Azzal kapcsolatban, hogy szerdán egy ismeretlen rálőtt a DK újbudai irodájára, a politikus azt mondta: az erőszak minden formáját elutasítják, és elvárják a hatóságoktól, hogy vizsgálják ki az ügyet. Megjegyezte,
nekünk fix alibink van, a kormánypártok ugyanis Balatonfüreden üléseztek.
Gyurcsány Ferenc DK-elnöknek arról a javaslatáról, amely szerint a politikusok családtagjainak vagyonosodását is vizsgálni kellene, Kocsis Máté úgy fogalmazott:
Gyurcsány Ferenc nem tud elszámolni vagyoni helyzetével, és ahelyett, hogy csendben maradna vagy megkísérelné tisztázni vagyoni állapotát, figyelemelterelésnek kitalálja ezt a javaslatot.
Hír TV