Az internetadó elleni tüntetésekkel kapcsolatban közölt írást az Orbán-kormány médiapolitikájáról véleményrovatában a Financial Times című londoni gazdasági napilap. A szerző, az 1956 óta Angliában élő Szirtes György költő, műfordító szerint az internetadó is annak a politikának a része, amellyel a kormány megpróbálja ellenőrzése alá vonni a közvéleményt. Szerinte most nem letartóztatással vagy elnémítással, hanem fokozatos pénzügyi ellehetetlenítéssel. A kabinet intézkedéseivel párhuzamosan a Jobbik jelentősen erősödik a szegényebb vidékeken, az ország pedig menetel az 1930-as évek felé – véli Szirtes.
A ZDF Heute Journal című esti híradójában az internetadó elleni tüntetéssel kapcsolatban kifejtették, hogy az adó szűkíti a tájékozódás lehetőségét, valamint a véleménynyilvánítás és a sajtó szabadságát. A kormány nemzetközi szóvivője, Kovács Zoltán a ZDF-nek kijelentette, azért akarják bevezetni az adót, hogy be tudják tartani az EU által elvárt 3 százalék alatti költségvetési hiányt.
Peter Bognár a Die Presse című konzervatív osztrák napilap tudósítója a Digitális középkor – Magyarország felháborodott Orbán Viktor internetadója miatt című írásában kommentátorokra hivatkozva azt írja, hogy a miniszterelnök az internetadóval túlfeszítette a húrt. A szerző nem zárja ki, hogy a tervezett új adó okozta felháborodás a kormány politikájának elutasításába csap majd át, és elsodorja a kabinetet.
Orbán Viktor nagyon kényelmes helyzetben van, hiszen 2010 óta hat választást nyert meg, emberei fontos pozíciókban vannak, és kétharmados többsége van a parlamentben – írja a Kurier című osztrák napilap szerdai számában. A szerző megjegyzi: Budapesten ugyanakkor azt beszélik, hogy éppen emiatt vesztheti el a kormányfő a realitásérzékét.