A Momentum szerint a kormány tönkreteszi az oktatást, ezért tudásmegosztó akadémiát hoznak létre azok számára, akik gondolkodó emberekké szeretnének válni.
„Itt lexikonok helyett a csapatmunkán, a vitakészségen, a kommunikáción, a kritikai gondolkodáson lesz a hangsúly, a túlterhelés helyett pedig szórakoztató játékos formában fogjuk egymás tudását fejleszteni” – fogalmazott Fekete-Győr András.
Az MSZP és a Párbeszéd úgy látja, hogy a Fidesznek igazából nincs oktatáspolitikája, ezért az ellenzéki pártokkal közösen egy oktatási minimumot terveznek benyújtani.
„Szeretnénk felfrissíteni ezt az együttműködést, hiszen látjuk a súlyos problémákat és kezdeményezni fogjuk, hogy közösen nyújtsuk be azt az oktatási minimum programot, amit már aláírtunk” – jelentette ki Tóth Bertalan pártelnök.
A Liberálisok több követelést is megfogalmaztak, többek között egy ösztöndíj program bevezetését kezdeményezik tanárok számára, ezzel csökkentve az általuk súlyosnak vélt pedagógushiányt.
A balliberális kormányok alatt mindig pénzelvonással, iskolabezárással és tankönyv drágulással kezdődött a tanév - emlékeztetett Böröcz László Fideszes országgyűlési képviselő.
„Jövőre 606 milliárd forinttal költünk többet az oktatásra. 606 milliárd forinttal többet, mint a baloldal által legutoljára benyújtott költségvetésben. 500 iskolában folyik jelenleg is informatikai és digitális fejlesztés és több mint 150 településen épült vagy jelenleg is épül tanuszoda, vagy tornaterem, vagy bővítik az iskolát” – fogalmazott a fideszes Böröcz László.
A kormánypárti politikus hozzátette: 2013 óta ötven százalékkal emelkedett a pedagógusok bére, ingyenessé váltak a tankönyvek, illetve a gyermekek étkezése az iskolákban