Weber első útja a Karmelitába vezetett, ahol Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettessel találkozott. A megbeszélésen az orosz-ukrán háborúval kapcsolatos békepárti magyar és háborúpárti brüsszeli álláspont mellett az Tisza-párt esetleges néppárti tagsága is szóba került.
Semjén Zsolt, miniszterelnök-helyettes: "Nekünk érzelmileg is nehéz ez a szituáció, hiszen az Európai Néppárthoz való tartozásunk az egy identitánsbeli dolog is." - mutatott rá a miniszterelnök-helyettes. A KDNP-s Semjén Zsolt emlékeztetett, 80 éves történelemmel bíró pártja az EPP mindkét elődszervezetében tag volt. Mint fogalmazott, Magyar Péter 80 napos pártjának 7 képviselője nem osztja azokat az elveket, amelyeket az Európai Néppárt alapítói képviseltek. Hozzátette, ezért elképzelhetetlen, hogy a két magyar párt ugyanannak a politikai csoportnak a tagja legyen. Ha megtörténik az, hogy Magyar Pétert fölveszik az Európai Néppárt frakciójába, vagy ha a Tisza Pártot fölveszik az Európai Néppártba. Ha ez a kettő közül bármelyik megtörténik, akkor a Keresztény Demokrata Néppártnak nem marad más lehetősége mint az, hogy távozunk a Néppártból."
Hölvényi György a párt európai parlament képviselője a közösségi oldalán úgy fogalmazott: a KDNP számára fontos az Európai Néppárt, Magyar Péter személye ugyanakkor elfogadhatatlan számukra.
Manfred Weber ugyanis azzal a szándékkal érkezett Budapestre, hogy a Tisza-Párt alelnökével tárgyaljon arról, hogy 7 mandátumot szerzett képviselője a Néppárt frakcióját erősítse az EP-ben.
A nyíltan háborúpárti álláspontot képviselő, a kötelező európai sorkatonaság ötletét felvető Weber korábban egyértelművé tette, a Néppárti tagságnak kikerülhetetlen feltétele Ukrajna támogatása az orosz-ukrán háborúban. Ezt pedig Magyar Péternek és a Tisza-pártnak is el kell fogadnia.