A szlovák elnök, Andrej Kiska az áldozatok emlékművénél azt mondta, hogy a hazájukat védték azok a nők és férfiak, akik a Borsó-hegyen életüket vesztették. „Ugyanúgy, ahogy ezek a katonák a hazát szolgálták, most rajtunk a sor, hogy ők is büszkék legyenek hazájukra. Az életnek, még ha néha olyan rövid is, akkor van értelme, ha az üzenete és gondolata tovább él. Ez adja az élet és a halál értelmét is” – fogalmazott Andrej Kiska.
Magyar részről a Köztársasági Elnöki Hivatal külügyi igazgatója emlékezett a Koszovóból hazatérő szlovák békefenntartókra. „Az életnek értéket csak a szolgálat adhat, amellyel az emberek ügye felé fordulunk,. A bajtársak, akikre ma emlékezünk, eleget tettek ennek a parancsnak. Jó ügyet szolgáltak, jó lélekkel, tisztességgel. nyugodjanak békében” – mondta Szőke László, a Köztársasági Elnöki Hivatal igazgatója.
A katasztrófát egyetlen ember élte túl, Martin Farkas, aki a szerencsétlenség idején 27 éves volt. „Megtettem mindent annak érdekében, hogy ne változzon meg az életem. Hogy az értékeim ugyanazok maradjanak, hogy ugyanolyan optimista maradjak, mint azelőtt. Azt sajnálom nagyon, hogy akik nem élték túl, ők nem tudták megélni és megvalósítani azt, amit még életükben elterveztek” – fogalmazott Martin Farkas.
A repülő Pristinából tartott Kassára, amikor 3 kilométerre a határtól a 700 méter magas Borsó-hegynek ütközött. Szlovákia történetének legsúlyosabb légi balesete negyvenkét halálos áldozatot követelt.