Lesznek tüntetések, lesznek. Lehet tüntetni a Parlament előtt. Előbb-utóbb megunják. Hazamennek.
Így állt a tüntetésekhez Magyarország korábbi miniszterelnöke, Gyurcsány Ferenc 2006-ban. Hogy aztán október 23-án a Fidesz gyűlésről békésen hazainduló tömegre támadjanak az azonosító nélküli rendőrök. A résztvevőket megverték, gumilövedékkel és könnygázgránáttal lőtték.
A DK-s Varju László szerint azok voltak a hibásak, akik az utcán voltak. Sőt, szerinte akkor demokrácia volt és lehetett tüntetni, most viszont már nem lehet.
A magyarok 40 százaléka jogszerűtlennek tartja a 2006-os brutális rendőri fellépést - ez derül ki a Nézőpont Intézet friss felméréséből. 2020 őszén a magyarok 30 százaléka Gyurcsány Ferencet, illetve az általa vezetett kormányt tartja felelősnek a történtekért, míg 7 százalék az akkor ellenzékben lévő Fideszt.
Gyurcsány Ferenc már 2006-ban sem tudott igazat mondani, amikor lenyűgözőnek nevezte a tüntetőket szétverő rendőri erőszakot - erről beszélt a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Polgári Mulató rendezvényén október 23-án.
Gulyás Gergely hozzátette, az akkori kormány semmit nem tett annak érdekében, hogy a példátlan bűncselekmény sorozatot feltárják.
Az LMP társelnöke bár elítéli a 2006-ban történteket, abban egyetért a DK-s Varju Lászlóval, hogy szerinte is nehezebb ma tüntetni és sztrájkolni.
Üvegeket, petárdákat és füstgránátokat dobálnak a tüntetők az Országházat védő rendőrök közé. Ezek a képek 2018 decemberében készültek. Akkor munka törvénykönyvének módosítása miatt kezdődtek a demonstrációk, amelyek később kormányellenes tüntetésekké váltak. A tüntetők az Országház előtt álló karácsonyfát is megpróbálták felgyújtani, a fa körül elhelyezett szánkókat pedig szétrugdosták. A demonstrálók között több ellenzéki politikus is feltűnt.
Fekete-Győr András akkor maga számolt be arról, hogy ő is eldobott egy füstgránátot. A Momentum elnöke ellen most szeptemberben hivatalos személy elleni erőszak miatt emeltek vádat, amiért a rendőröket dobálta. Az Országházat védő egyenruhások csak akkor használtak könnygázt, amikor a tömeg már a parlament lépcsőjére szorította fel őket.
2020 október 23-án szintén demonstrálók vonultak utcára. A Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatói és támogatóik a járványhelyzet ellenére is minden tiltás nélkül megtarthatták a tüntetésüket, amely atrocitások nélkül ért véget.
Hír TV