Radar

Fantasztikusan játszott, mégis kiesett Fucsovics

Hír TV

2017. október 27., péntek 20:39, frissítve: szombat 11:14

Fantasztikusan játszott, mégis kiesett Fucsovics Márton a bázeli keménypályás férfitenisztorna negyeddöntőjében. Roger Federer szetthátrányból fordítva jutott a legjobb négy közé.

A világranglista 100. helyén álló magyar játékos a rangsorban 4. Marin Ciliccsel találkozott a legjobb nyolc között. A több mint háromórás mérkőzés első játszmáját a horvát nyerte rövidítéssel, Fucsovics azonban egyenlíteni tudott – 7:5-re megnyerve a második szettet. Amindent eldöntő harmadik felvonásban Cilic 5:4-nél a találkozó megnyerésért szerválhatott, Fucsovics azonban elvette ellenfele adogatását, és meccsben maradt. Végül ez a szett is rövidítésben dőlt el, amit a horvát bírt jobban és nyert meg végül 7:6-ra.

Cilic ellenfele az elődöntőben Juan Martín del Potro lesz. Az argentin játékos a spanyol Roberto Bautista Agutot ejtette ki a legjobb nyolc között. Az első szettet 6:2-ra hozta, spanyol riválisa azonban egyenlíteni tudott, szintén 6:2-re megnyerve a második játszmát. A harmadikat végül 6:4-gyel húzta be Del Potro.

A másik ágon Roger Federer szetthátrányból tudott fordítani Adrian Mannarino ellen. A francia 6:4-re hozta az első játszmát a hazai közönség előtt játszó klasszis ellen, aki azonban nem tört meg: fordítani tudott, 6:1, 6:3-ra megnyerve a második és a harmadik szettet. A fináléba kerülésért pedig azzal a belga David Goffinnel találkozik, aki az amerikai Jack Sockot múlta felül 7:6, 6:3 arányban.