CPAC Magyarország 2024 13:00

Atlétika-vb: Kilenc amerikai érem született szombaton

Hír TV

2018. március 4., vasárnap 13:33, frissítve: vasárnap 16:39

Az amerikaiakról szólt a birminghami fedett pályás atlétika-világbajnokságon tegnapi napja. Az ország sportoló 5 arany-, 3 ezüst-, és 1 bronzérmet nyertek.

Az amerikai Christian Coleman nyerte a 60 méteres futást a birminghami fedett pályás atlétika-vb-n. A 21 éves sprinter már 10 méter után vezetett és mindössze 3 századdal maradt el az által két hete felállított világcsúcstól.

Izgalmasra sikeredett a férfi 400 méter döntője – de nem a verseny miatt, hanem ami utána következett. Az elsőként célba érő spanyol Óscar Husillos hiába futott Európa- és világbajnoki csúcsot, szabálytalanság miatt kizárták a versenyből. Így járt a második helyen befutó dominikai Santos is. Így az aranyérem a harmadik helyen végző cseh Pavel Maslaké lett.

A nőknél kettős amerikai siker született 400-on. Courtney Okolo volt a leggyorsabb, mögötte honfitársa, Shaima Wimbley végzett.

Női 60 gáton is az amerikaiak foglalták el az első két helyet. Kendra Harrison lett az arany-, Christina Manning pedig az ezüstérmes.

A női rúdugrást az amerikai Sandi Morris nyerte 4,95 méteres ugrással. Hármasugrásban a férfiaknál és a nőknél is papírforma eredmény született. Előbbit az amerikai Will Claye nyerte, két centivel megelőzve a brazil Almir Dos Santost, míg a nőknél a venezuelai Yulimar Rojas ugrott a legmesszebbre, megelőzve az amerikai Kimberly Williamst.

A férfisúlylökést az új-zélandi Tomas Walsh nyerte, megelőzve a német Storlt, valamint a cseh Stefaneket.

Férfi 800 méteren a lengyel Adam Kszczot, míg női 1500 méteren az etióp Dibaba diadalmaskodott.