Napindító 07:30

Összejöhet Federer–Nadal döntő

2017. október 13., péntek 16:54, frissítve: péntek 16:59

Összejöhet a Roger Federer–Rafael Nadal álomdöntő a sanghaji férfi tenisztornán. Mindkét klasszis bejutott a legjobb négy közé.

Dimitrovval találkozott a világelső Rafael Nadal a sanghaji tenisztorna negyeddöntőjében. A bolgárnak tovább rontotta amúgy is pocsék mérlegét a világelső spanyol. Az első játszmát Nadal 6:4-re hozta. Dimitrov azonban egyenlített, a bolgár rövidítéssel nyerte a második szettet. A mindent eldöntő harmadik felvonásban Nadal nem hibázott. 3-2-nél elvetette ellenfele adogatását, és magabiztosan nyerte a szettet 6:3-ra. Kettejük mérlege ezzel már 10-1 a spanyol javára.

Marin Cilic lesz az ellenfele a fináléba kerülésért. A horvát magabiztosan 6:3, 6:4 arányban győzte le a spanyol Ramos-Vinolast.

Roger Federer is ott van a legjobb négyben. A 19-szeres Grand Slam-győztes klasszis a francia Gasquet-t verte. Az első szett szorosra sikerült. 5-5-ig fej fej mellett haladtak, aztán a svájci elvette ellenfele adogatását, és végül a behúzta a játszmát 7:5-re. A második már simább volt, ezt 6:4-re hozta Federer.

A svájci a másik elődöntőben Juan Martín del Potróval találkozik. Az argentin a szerb Troickit verte három szettben, 6:4, 1:6, 6:4-re.