CPAC Magyarország 2024 13:30

A Real átgázolt Sallaiékon

Hír TV

2017. november 22., szerda 07:09, frissítve: szerda 08:15

A címvédő Real Madrid 6–0-ra győzött az APOEL vendégeként kedden a labdarúgó-Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában, ezzel biztosította továbbjutását a nyolcaddöntőbe.

Luka Modric bombagóljával szerzett vezetést a spanyol csapat, amely az első félidő hajrájában és a szünet után még ötször eredményes volt. Mivel Cristiano Ronaldo duplázott, 2017-ben már 18 BL-gólnál jár, ami rekordnak számít egy naptári éven belül.

Ronaldo csapata egyébként két csúcsot is megdöntött a BL-ben, eddig ugyanis két 6–1-es siker volt a Real idegenbeli győzelmi rekordja. A madridi együttesnek ez volt a századik győzelme a Bajnokok Ligájában.

A H csoport másik meccsén a Tottenham Hotspur 2–1-re győzött a továbbra is nyeretlen Borussia Dortmund otthonában, ezzel biztossá vált, hogy az angol együttes végez a kvartett élén és a Real jut tovább a második helyen.

Az E csoportban a Liverpool fél órán belül három ugyanolyan gólt szerzett a Sevilla otthonában: a bal oldali szögletből beívelt labdát középen megcsúsztatták, majd kétszer Roberto Firmino, egyszer pedig Sadio Mané továbbított a hálóba. Az angol csapat végül mégsem nyert és nem biztosította be továbbjutását, mert a spanyolok a 93. percben egyenlítettek (3–3).