Snowden-ügy: vizsgálják az uniós intézmények lehallgatását
2013. július 4., csütörtök 21:27, frissítve: péntek 12:26
Edward Snowden még mindig a moszkvai repülőtéren rostokol, menekültkérelmét egyelőre egyetlen ország sem fogadta el. De ha Venezuela befogadná, nem kellene tartania attól, hogy kiadják az Egyesült Államoknak, ahol kémkedés vádjával állítanák bíróság elé.
„Nincs joguk arra, hogy kérjék egy olyan ember kiadatását, aki felhívta a figyelmet a Pentagon, a CIA és az Egyesült Államok jogsértéseire. Államfőként visszautasítok mindenfajta kiadatási kérelmet” – közölte Nicolas Maduro venezuelai elnök.
A latin-amerikai államok közös választ adnak arra, hogy Evo Morales bolíviai elnök repülőjét a napokban több európai ország sem engedte be légterébe. Azt feltételezték, hogy a gépen menekítik ki Snowdent Moszkvából. Morales a történteket úgy értékelte, hogy egész Dél-Amerikát provokáció érte. Ecuador külügyminisztere pedig bejelentette, hogy lehallgatókészüléket találtak az ország londoni nagykövetségén, ahol a másik híres szivárogtató, a WikiLeaks-alapító Julian Assange húzza meg magát.
Az Európai Parlament vizsgálatot rendelt el, mert sajtóhírek szerint az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség uniós kirendeltségeket is lehallgatott, és uniós informatikai rendszerekbe is behatolt. A képviselők tájékoztatást kértek az uniós tagállamok hasonló adatgyűjtési programjairól. A Le Monde ugyanis azt írta: a francia titkosszolgálat az amerikaihoz hasonló rendszert működtetett.
Különleges házassági ajánlatot kapott Snowden |
Házassági ajánlatot tett Edward Snowdennek a 3 éve Amerikában lebukott orosz kémnő. Anna Chapman az egyik közösségi portálon üzent az amerikai adatgyűjtési botrány kirobbantójának, hogy vegye őt feleségül. |
Forrás: Hír TV