Következik:

Tusványos '24 03:00

Középdöntős a magyar férfikézilabda-válogatott

2014. január 16., csütörtök 22:36, frissítve: vasárnap 07:37

A magyar válogatott bejutott a középdöntőbe a dániai férfikézilabda-Európa-bajnokságon, miután a B csoport csütörtöki zárófordulójában 26–26-os döntetlent játszott a norvégok elleni ki-ki mérkőzésen.

Az első félidő a várakozásoknak megfelelően hatalmas küzdelmet hozott, az utolsó percekig fej fej mellett haladtak a csapatok, a magyar együttes azonban az utolsó pillanatokban jobban koncentrált, így háromgólos előnnyel várhatta a folytatást (16–13). A fordulást követően sokáig őrizte előnyét a magyar csapat, ám a végjáték elképesztő izgalmakat hozott, egy perccel a vége előtt egyenlítettek a norvégok, de végül a győzelemért már nem volt idejük támadni.

A magyarok az izlandiak ellen megszerzett egy pontot viszik a herningi középdöntőbe, ahol a házigazda dánok mellett a macedónokkal, illetve várhatóan az osztrákokkal találkoznak. Utóbbi gárda továbbjutása csak akkor válik biztossá, ha a dánok a papírformának megfelelően nem kapnak ki a még pont nélküli csehektől.