Deutsch: Nem a NASA honlapját akarták létrehozni a nemzeti konzultáció miatt
2017. október 12., csütörtök 14:30, frissítve: csütörtök 14:41
A Soros-tervet érintő, 7,2 milliárd forintba kerülő nemzeti konzultáció internetes felülete semmiféle hitelesítést nem használ az ímélcímek ellenőrzésére, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy nem létező címmel is könnyedén beküldhető a hét kérdésre adott válasz.
E felindulásból Célpont című műsorunk riportere kipróbálta, hányszor lehet egy óra alatt visszaküldeni a konzultációt: pontosan nyolcvanegyszer sikerült véghezvinnie.
Lesújtó a kép: a nemzeti konzultáció honlapja nem figyeli a megadott nevet, a kis- és a nagybetűket, az életkort, valamint az ímélcím és az ímélszerver érvényességét sem. A rendszer mindig befogadja és megköszöni a válaszokat – írtuk meg korábban, majd kimentünk az utcára, és megkérdeztük az embereket, hogy hányszor küldik vissza a válaszokat, ha visszaküldik egyáltalán.
Deutsch Tamás most arról beszélt egy sajtótájékoztatón, hogy az emberek zöme örül, hogy nem kell részletesen megadniuk a személyes adataikat, így a taj számot, de „direkt csibész módon” kijátszható a netes felület. Azt ugyanakkor hozzátette: nem abból a gondolkodásmódból indultak ki, hogy vannak olyanok, akik mindent el akarnak rontani.