Híradó 15:00

Történelmet írt a Sopron női kosárlabdacsapata

Hír TV

2018. április 21., szombat 10:53, frissítve: szombat 16:00

Bejutott a Sopron a női kosárlabda Euroliga döntőjébe, miután az elődöntőbe, izgalmas mérkőzésen, 68-65-re legyőzte a török Yakin Dogu Üniversitesit. A magyar bajnok ellenfele a vasárnapi fináléban az orosz Jekatyerinburg lesz.

A Sopron játékosai ünnepelnek, miután legyőzték a Yakin Dogu Üniversitesit az Euroliga elődöntőjében.
Fotó: Krizsán Csaba / MTI

A Sopron 2-7-tel kezdett az újonc isztambuliak ellen, ám egy 11-0-s rohammal fordított, és a második negyedben már 13 ponttal elhúzott. A csaknem telt ház által hajtott hazaiaknál a spanyol Angela Salvadores és a csapatkapitány Fegyverneky Zsófia vitte a prímet, de az előny a nagyszünetre tíz pontra olvadt (40-30).

A harmadik negyed után is tíz pont volt a különbség, de aztán váratlanul megtorpant a Sopron, és a hajrában átvették a vezetést a törökök. A mérkőzést Jelena Milovanovic triplája döntötte el 1.2 másodperccel a vége előtt.

Magyar csapat először jutott be az Euroliga döntőjébe.