Szuperkupa: Az UVSE kikapott, a Szolnok nyerte a magyar csatát

Hír TV

2017. november 4., szombat 19:46, frissítve: szombat 20:20

Szolnok–Ferencváros magyar rangadót rendeztek a férfi vízilabda Európai Szuperkupában.

Négy negyed után 6-6-ot mutatott az eredményjelző, így következhettek az ötméteresek, amit végül a Bajnokok Ligája-címvédő szolnokiak bírtak jobban, és nyertek meg 4-2-re – így összesítésben 10-8-ra győztek a Fradi ellen.

Kis Gábor, a Szolnok (elöl) és Nikola Jaksic, az FTC játékosa a férfi vízilabda Európai Szuperkupa döntőjében játszott Szolnoki Dózsa-Közgép – FTC-PQS mérkőzésén a budapesti Komjádi Béla uszodában
Fotó: Czagány Balázs / MTI

A nőknél az UVSE kikapott az orosz Kirisitől. Benczur Márton együttese 10-6-os vereséget szenvedett.

Az Euroliga-győztes Kirisi kezdte, majd folytatta is jobban a LEN-kupa-címvédő magyar együttes ellen az összecsapást, amelyen gyorsan kétgólos előnyt csikart ki (2-0). Próbált közelebb jönni a házigazda együttes, de hiába, a mindkét oldalon válogatottak sorát felvonultató gárdák meccsén a vendégek tudtak higgadtabban és hatékonyabban pólózni. Bár a második negyedben 6-3-ról 6-5-re, majd a harmadikban, 7-5-ről 7-6-ra még sikerült visszakapaszkodnia az UVSE-nek, egyenlíteni nem tudott, a hajrában pedig már csak a magabiztos oroszok lőttek gólokat, végül 10-6-os győzelemmel kaparintva meg az európai Szuperkupát.

Eredmény:

Kirisi (orosz) – UVSE 10-6 (5-3, 2-2, 1-1, 2-0)
A magyar csapat góldobói: Czigány, Csabai 2-2, Keszthelyi, Tóth 1-1

A második helyen végzett UVSE játékosai a női vízilabda Európai Szuperkupa döntőjében játszott UVSE–Kirisi (orosz) mérkőzés után a budapesti Komjádi Béla uszodában