Komment 06:00

Nem sikerült a bravúr Fucsovicsnak Indian Wellsben

Hír TV

2018. március 12., hétfő 12:34, frissítve: hétfő 17:20

A második fordulóban búcsúzott Fucsovics Márton az Indian Wells-i tornától. A magyar versenyző a világranglista 3. helyén álló Marin Cilictől kapott ki. A horvát az első szettet 7:5-re nyerte. A másodikban Fucsovics nem tudott komolyabb ellenállást kifejteni, Cilic végül 6:3-ra hozta a játszmát. Következő ellenfele pedig a német Kohlschreiber lett.

Roger Federer is ott van a legjobb 32 között. A svájci világelső és az argentin Delbonis mérkőzését egy nappal korábban kezdték, ám a második szettben esőzés miatt félbeszakadt. Ekkor 6:3, 2:2 volt az állás Federer szempontjából, a mérkőzést pedig innen folytatták. És bár Delbonisnak a rövidítésben szettlabdája is volt, végül Federer nyerte a játszmát és egyben a mérkőzést is. A következő ellenfele a szerb Krajinovic lesz.

A korábbi világelső Novak Djokovic búcsúzott a tornától. A szerb a japán Danieltől kapott ki három szettben. Az elsőt rövidítéssel hozta a japán. Djokovic azonban egyenlített. A mindent eldöntő harmadik játszmában a Daniel könnyedén 6:1-re nyert. A legjobb 32 között pedig az argentin Mayer lesz az ellenfele.

Búcsúzott a viadaltól a negyedikként kiemelt Alex Zverev is. A fiatal német a portugál Sousától kapott ki három szettben. Sousa ellenfele a legjobb 32 között a kanadai Raonic lesz.

A francia Gäel Monfils szoros meccsen búcsúztatta az amerikai Isnert. Az első szettet Isner, míg a másodikat Monfils nyerte rövidítéssel. Hasonlóan izgalmasra sikeredett a mindent eldöntő harmadik felvonás is, amit végül a francia nyert 7:5-re. A következő körben honfitársával, Herbert-rel találkozik.

Juan Martin Del Potro is továbbjutott. Az argentin az ausztrál De Minaurt verte könnyedén 6:2, 6:1-re. Következő ellenfele a spanyol Ferrer lesz.

ATP 1000-es torna, Indian Wells, férfiak, 2. forduló (vasárnap esti és hétfő hajnali mérkőzések):

Federer (svájci, 1.) – Delbonis (argentin) 6:3, 7:6 (8–6)
Sock (amerikai, 8.) – Fabbiano (olasz) 6:2, 7:5
F. López (spanyol, 28.) – Escobedo (amerikai) 6:4, 6:3
Querrey (amerikai, 18.) – M. Zverev (német) 6:4, 7:5
Bhambri (indiai) – Pouille (francia, 9.) 6:4, 6:4
Bagdatisz (ciprusi) – Schwartzman (argentin, 14.) 7:5, 6:4
Szela (izraeli) – Edmund (brit, 21.) 6:4, 6:4
Raonic (kanadai, 32.) – Auger-Aliassime (kanadai) 6:4, 6:4