Vezércikk

Vezércikk 06:00

Kézi-BL: győzött a Fradi

2017. október 14., szombat 21:12, frissítve: szombat 21:44

A Ferencváros megverte a norvég Larvikot a női kézilabda-Bajnokok Ligája csoportkör második fordulójában. Elek Gábor együttese 37-33-ra nyert.

A norvég bajnokcsapat kezdett jobban (2-4), de Kovacsics Anikó vezérletével fordított az FTC (6-5). Holland légiósai, Laura van der Heijden és Danick Snelder góljaival némileg ellépett az előző idényben BL-negyeddöntős Fradi (13-10), és Faluvégi Dorottya találataival megőrizte a különbséget a szünetig (18-15). A második félidőben után a spanyol Nerea Pena lövései is pontosabbá váltak, és mivel Van der Heijden továbbra is eredményesen kézilabdázott, a védekezésben is javuló FTC már a hajrát megelőzően eldöntötte a meccset (33-27). Bár Kristine Breistol irányításával felzárkózott a Larvik (35-32), lelkes közönsége kitartó buzdítása mellett megérdemelten győzött a Ferencváros.

Női BL, 2. forduló, C csoport:

FTC-Rail Cargo Hungaria – Larvik 37-33 (18-15)
A Ferencváros gólszerzői: Van der Heijden 10, Kovacsics 8, Faluvégi 6, Pena 5, Mészáros, Márton, Snelder 2, Schatzl, Jovanovic 1

A Ferencváros jövő vasárnap a német Thüringer HC vendégeként folytatja BL-szereplését.

A sorozatban érdekelt másik magyar együttes, a címvédő Győri ETO vasárnap a francia Brest Bretagne ellen lép pályára.