Híradó 12:00

Hetesekkel verte a Győr a Fradit az elődöntőben

Hír TV

2018. március 31., szombat 15:32, frissítve: szombat 17:35

A Győr jutott a női kézilabda-Magyar Kupa fináléjába, miután az elődöntőben hétméteresekkel legyőzte a Ferencvárost.

Az első félidőben fokozatosan növelték előnyüket a győriek, akik védekezésben egyértelműen jobbak voltak ellenfelüknél, és a szünetben magabiztosan vezettek három góllal.

Eleinte a második felvonásban sem változott a játék képe, támadásban gyengélkedett az FTC, de aztán a szélső Lukács Viktória vezérletével lendületbe került, és egy 6-1-es sorozattal fordított.

A rendkívül szoros, izgalmas hajrá utolsó percét végigtámadhatta a fővárosi együttes, de nem szerzett újabb gólt, így a rendes játékidő döntetlennel zárult (25-25).

A továbbjutásról döntő hétméteres-párbajban csak egy lövés maradt ki, de mivel Nerea Pena kísérletét Kari Aalvik Grimsbö hárította, majd Anne Mette Hansen betalált, a Győri Audi ETO jutott a fináléba.

Eredmény, női Magyar Kupa, elődöntő:

Győri Audi ETO KC – FTC-Rail Cargo Hungaria 30-29 (15-12, 25-25); hétméteresekkel 5-4.
A legeredményesebb játékosok a rendes játékidőben: Amorim 6, Groot 5, Puhalák, Broch, Görbicz 3-3, illetve Lukács V. 6, Schatzl, Van der Heijden, Pena, Hornyák 3-3

A döntő másik részvevője az Érd lesz, ők a Siófokot múlták felül a másik elődöntőben.

Érd HC–Siófok KC 27-26 (9-11, 23-23); hétméteresekkel 4-3.
A legeredményesebb játékosok a rendes játékidőben: Krpez Slezak 6, Kiss N. 5, Lassource, Signaté, Szabó L. 3-3, illetve Such 6, Ferenczy 4, Elghaoui, Aoustin 3-3