Radar

Csúnyán lebőgtek a németek, csoportelsők a brazilok

Hír TV

2018. június 27., szerda 22:00, frissítve: csütörtök 13:02

Gond nélkül jutott be a legjobb 16 közé Brazília az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon. Neymarék a 3. fordulóban Szerbiát verték 2-0-ra, így csoportelsőként jutottak a nyolcaddöntőbe. A gólokat Paulinho és Thiago Silva szerezték.

A csoport másik meccsén Svájc 2-1-re verte Costa Ricát. Dzemaili szerzett vezetést a svájciaknak, ám Watson a második félidő elején egy szöglet után egyenlített. Drmic a 88. percben ismét vezetéshez juttatta Svájcot, ám Bryan Ruiz a 93. percben büntetőből egyenlített. A döntetlennel Svájc a másik továbbjutó.

A E csoport végeredménye:
1. Brazil 7 pont (gk.: 5-1), 2. Svájc 5 (5-4), 3. Szerbia 3 (2-4), Costa Rica 1 (2-5)

Német leégés

Németország, óriási meglepetésre, 2-0-ra kikapott Dél-Koreától, így a címvédő az F csoport végén végzett és búcsúzott a tornától – pedig egy győzelemmel továbbjutottak volna. Mindkét gól a hosszabbításban született – Kim Young-Gwon a 91., míg Son Heung-Min pedig a 95. percben volt eredményes.

Helyzetjelentés Berlinből

A csoport másik mérkőzésén Svédország – szintén kisebb meglepetésre – 3-0-ra legyőzte Mexikót. Augustinsson nyitotta a gólok sorát az 50. perben. A 60.-ban Granqvist büntetőből növelte az előnyt, míg a végeredményt Alvarez egy öngóllal állította be.

A F csoport végeredménye:
1. Svédország 6 pont (gk.: 5-2), 2. Mexikó 6 (3-4), 3. Dél-Korea 3 (3-3), 4. Németország 3 (2-4)