Cilic lesz Fucsovics ellenfele a negyeddöntőben

Hír TV

2017. október 27., péntek 15:13, frissítve: péntek 17:16

Roger Federer és Fucsovics Márton is bejutott a legjobb nyolc közé a Bázelben zajló keménypályás férfi tenisztornán. A magyar teniszező a másodikként kiemelt Marin Ciliccsel találkozik.

Könnyedén jutott a negyeddöntőbe Roger Federer a bázeli tornán. A hazai közönség előtt játszó klasszis 1 perc híján 1 óra alatt győzte le a francia Paire-t a legjobb 16 között. Az első játszmát 6:1-re, míg a másodikat 6:3-ra hozta.

Federernek a négy közé jutásért is francia ellenfele lesz Adrian Mannarino személyében, aki szetthátrányból tudott fordítani Denis Shapovalov ellen. A fiatal kanadai az első játszmát 6:4-re megnyerte, Mannarino azonban hengerelt a második és a harmadik szettben, 6:1, 6:2-re megnyerve azokat.

A tornán másodikként kiemelt Marin Cilic is bejutott a legjobb 8 közé. A horvát játékos honfitársát, Borna Csoricsot verte három szettben 6:3, 3:6, 6:3 arányban. Az elődöntőbe kerülésért pedig a jó formában lévő Fucsovics Mártonnal találkozik. A magyar játékos az argentin Mayer ellen jutott tovább, aki az első menetben feladta a mérkőzést.

A negyedikként rangsorolt Del Potro is ott van a negyeddöntőben. Az argentin játékos a francia Benneteau-t győzte le két szettben 6:4, 6:4-re. Következő ellenfele a spanyol Bautista lesz.

A negyedik negyeddöntős mérkőzésen a belga Goffin az amerikai Sock ellen ragad ütőt.