Bayer show 13:00

Argentína a hajrában jutott tovább a csoportból

Hír TV

2018. június 26., kedd 21:55, frissítve: szerda 21:29

2-1-re nyert Argentína Nigéria ellen az oroszországi labdarúgó-világbajnokság D csoportjában, így Messiék továbbjutottak a csoportból. A vezetést a Barcelona klasszisa szerezte meg a 14. percben, Moses azonban azonban büntetőből egyenlített az 51 percben. A hajrában Messi, Agüero, és Higuain is pályán volt, ám a győztes, és egyben továbbjutást érő gólt egy védő, Marcos Rojo szerezte a 86. percben.

A csoport másik mérkőzésén Horvátország 2-1-re legyőzte Izlandot, így Modricék hibátlan mérleggel végeztek a csoport élén.

A D csoport végeredménye:
1. Horvátország 9 pont (gk.: 7-1), 2. Argentína 4 (3-5), 3. Nigéria 3 (3:4), 4. Izland 1 (2-5)

Argentína Franciaországgal, míg Horvátország Dániaval találkozik a nyolcaddöntőben.

Dögunalom francia és dán módra

Délután a C csoportban nem hozott túl sok izgalmat a Franciaország–Dánia találkozó. Pedig egy győzelemmel a dánok csoportelsőként mehetettek volna tovább, ám egyik csapat sem törte magát túlságosan a gólszerzés érdekében.

A csoport másik mérkőzésén a már biztos búcsúzó Peru 2-0-ra legyőzte Ausztráliát. A 18. percben Carrillo volt eredményes, az 50. percben pedig Guerrero állította be a végeredményt.

A C csoport végeredménye:
1: Franciaország 7 pont (gk.:3-1), 2. Dánia 5 (2-1), 3. Peru 3 (2-2), 4. Ausztrália 1 (2-5)

(Fotó: twitter.com/TSMTransfers)