Vezércikk 21:00

1990 után ismét elődöntőben az angolok, Modricék Sukerék nyomában

Hír TV

2018. július 7., szombat 22:55, frissítve: vasárnap 09:43

Horvátország jutott utolsóként elődöntőbe a labdarúgó-világbajnokságon. A 31. percben Cserisev nagyszerű góljával szeretek vezetést az oroszok, ám 8 perccel később érkezett a horvát válasz – Kramaric egyenlített. Több gól már nem esett a rendes játékidőben, így következett a 2x15 perces hosszabbítás. A 100. percben Vida révén vezetést szerzett Horvátország, ám az oroszok nem sokkal a vége előtt Fernandes révén egalizáltak. Több gól már nem esett, így következtek a büntetők, amit a horvátok bírtak jobban.

A mai másik meccsen Anglia magabiztos játékkal jutott elődöntőbe, miután a negyeddöntőben 2-0-ra legyőzték Svédországot.

A 30. percben Maguire szerezte meg a vezetést, egy szögletet követő fejesből, míg az 59. percben Dele Alli volt eredményes, szintén fejjel.

Az angolok 1966 és 1990 után történetük során harmadszor jutottak a legjobb négy közé világbajnokságon.

Anglia az Oroszország–Horvátország mérkőzés győztesével csap majd össze a döntőbe jutásért.

(Fotó: twitter.com)