2025. 01. 19. Vasárnap Sára, Márió napja
Jelenleg a TV-ben:

Globál

Következik:

Szélesvásznú történelem - Az aranyember 11:05

Molnár Zsolt bebizonyítaná, hogy nem volt szkinhed

2014. május 8., csütörtök 12:00, frissítve: csütörtök 18:48

Nemzetbiztonsági ellenőrzéssel bizonyítaná Molnár Zsolt, hogy nem volt szkinhed.

A szocialista politikus erről a Hír TV Magyarország élőben című műsorában beszélt. A nemzetbiztonsági bizottság elnöke azt mondta, ha a független szakértők megállapítják, hogy részt vett az alkotmányos rend megdöntésére irányuló akciókban, akkor lemond a posztjáról.

– Hogyha ez a vizsgálat esetleg olyat mutatna – a mai világban bármi lehetséges, bár én biztos vagyok benne, hogy nem követtem el ilyet –,  akkor igaza van Gréczy Zsoltnak, minden ellenkező esetben pedig azt gondolom, hogy nincs igaza és nem kívánok lemondani és maradok a bizottság elnöke, amennyiben az Országgyűlés másképpen nem dönt, mert az Országgyűlésnek van lehetősége másképpen dönteni – mondta Molnár Zsolt.

Molnár Zsoltnak már kamaszként is voltak szélsőséges nézetei – így emlékeztek a Hvg.hu által megkérdezett egykori osztálytársak az MSZP jelenlegi kampányfőnökére. Az egyik volt osztálytárs szerint Molnár volt az, aki 1992 augusztusában bevitte a gimnáziumba Csurka István egyik nagy visszhangot kapott röpiratát és vitát kezdeményezett róla. Az írást akkoriban antiszemita hangvétele miatt bírálták. Molnár Zsolt 1992. október 23-án ott volt a Kossuth téren, amikor kifütyülték a volt köztársasági elnököt, Göncz Árpádot. Ezután a tömeggel átvonult a köztévé székháza elé, az akkori tévéelnök, Hankiss Elemér ellen tüntetni. A felvételből kiderül, hogy Molnár Zsolt együtt skandál a tömeggel.

Tekintse meg a Molnár Zsolttal készült teljes interjút!

Az MSZP kiáll Molnár Zsolt mellett

Mesterházy Attila szerint a képviselőnek nem kell lemondania a parlament nemzetbiztonsági bizottságának elnöki tisztjéről, mert eddig senki sem kifogásolta ottani munkáját. „Mivel ő végezte ezt a munkát az elmúlt négy évben és a munkájával kapcsolatban semmilyen aggály nem merült fel – sem szakmai, sem politikai –, ebből kifolyólag nem látom okát, hogy miért kellene változtatni” – mondta Mesterházy Attila.

– Nem az a kérdés, hogy Molnár Zsolt szkinhed volt-e, hanem az, hogy a zavaros nyilatkozatai után még mindig alkalmas-e a nemzetbiztonsági bizottság élére – az Együtt–PM elnökségi tagja szerint. Gulyás József – aki korábban a nemzetbiztonsági bizottság tagja volt szabad demokrata színekben – a Hír Televíziónak azt mondta: Molnár állításával ellentétben nem ünneplő demokrata fiatalként volt ott a Kossuth téren és a tévészékház előtt, hanem az archív felvételek tanúsága alapján a tüntető szélsőségesek között részt vett a skandálásban. Gulyás József hangsúlyozta: a történteket valóban nemzetbiztonsági vizsgálat tudja tisztázni, de ezt a hatályos jogszabályok szerint Molnár Zsolt nem kérheti maga ellen.

– Molnár Zsoltnak tudnia kellene, hogy ilyen esetben, hogyha őt jelölik bizottsági elnöknek, akkor az történik, hogy az Országgyűlés elnöke hivatalból megindítja a biztonsági ellenőrzésre vonatkozó eljárást, ebben kezdeményezési joga vagy kötelezettsége nincsen az érintett képviselőnek, és általában nem gyakorlat az, hogy a nemzetbiztonsági szolgálatok saját kezdeményezésre működnek, vagy végeznének el biztonsági ellenőrzéseket – mondta Gulyás József.

Kövér: Manipuláció történt

Nyilvánvaló kommunikációs manipuláció történt 1992 őszén. Kövér László szerint az akkori sajtó egy része ugyanis azt sugallta a közvéleménynek: a Kossuth téren neonáci randalírozók fojtották bele a szót Göncz Árpádba. A szélsőséges akciót pedig az akkori MDF vezette kormány nyakába akarták varrni. Az Országgyűlés fideszes elnöke mindezt a baloldal történelmi hagyományának tartja.

– Ezt tették a Fidesszel a Fidesz–Jobbik viszonyában, ezt tették annak idején az MDF-fel is, éppen konkrétan ennek az eseménynek a kapcsán is, ezt tették 1945 után is a Rákosi-féle kommunisták az akkori polgári oldallal, úgy tűnik, hogy egyébként ezt teszi az európai baloldal is az európai jobboldallal, tehát ez egy jól begyakorolt hatalomtechnika, ami ugyanakkor egyre inkább lelepleződik, egyre inkább nyilvánvalóvá válik, hogy mire is megy ki a játék – mondta Kövér László.

Az LMP szerint különbséget kell tenni

Különbséget kell tenni a jobbikos Sneider Tamás és a szocialista Molnár Zsolt ügye között – mondta Szél Bernadett. Az LMP társelnöke szerint egy jogerősen elítélt, büntetett előéletű ember nem lehet az Országgyűlés alelnöke, ezért nem támogatták Sneider megválasztását. Molnár Zsolt esetében a nemzetbiztonsági vizsgálat eredményének ismeretében fogalmazzák meg véleményüket – mondta Szél Bernadett.

„Én mint a nemzetbiztonsági bizottság tagja nyilván nem sajtóhírek alapján fogok tájékozódni, hanem lesz egy vizsgálat, aminek lesz egy eredménye, és azt meg fogjuk ismerni, akkor fogjuk látni, hogy egészen pontosan milyen helyzettel állunk szemben. De hát még egyszer mondom: az egyik esetben vannak fényképek meg sajtóinformációk, a másik esetben pedig van egy bírósági ítélet. Az egyik esetben egy bizottsági elnöki székről van szó, a másik esetben pedig az Országgyűlés alelnöki székéről” – fejtette ki Szél Bernadett.

Forrás: Hír TV

@ 2021 Hír TV ZRt. Minden jog fenntartva!